Urząd Morski w Słupsku

  • Dyrektor
  • bosman portu

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

    al. Sienkiewicza 18
    76 – 200 Słupsk

Miejsce wykonywania pracy:

  • Ustka
  • Kapitanat Portu
    76 – 270 Ustka
    ul. Marynarki Polskiej 3

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • nadzór nad bezpieczeństwem żeglugi, przestrzeganiem przepisów portowych i innych zarządzeń porządkowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi i porządku portowego;
  • kontrola jednostek pływających pod kątem spełniania wymogów określonych w Karcie Bezpieczeństwa;
  • nadzór i kontrola w zakresie stanu techniczno – eksploatacyjnego urządzeń hydrotechnicznych;
  • koordynacja ruchu jednostek w porcie i na redzie – regulowanie ruchem jednostek na redzie i na wejściu i wyjściu do/z portu;
  • kontrola działania na obszarze portu i redy: urządzeń oznakowania nawigacyjnego, urządzeń sygnalizacyjnych, urządzeń oświetlenia portowego;
  • obsługa radiotelefonu, prowadzenie zapisów w Dzienniku Portowym, stały nasłuch UKF;
  • przekazywanie codziennej informacji o warunkach hydrometeorologicznych oraz wydarzeniach w porcie do IMRM;
  • współudział w akcjach ratowniczych, przeciwsztormowych, przeciwlodowych, przeciwpowodziowych, przeciwpożarowych.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca w równoważnym (12-godzinnym) systemie czasu pracy – także w nocy, soboty, niedziele i święta, obchód terenów portowych, kontrola nabrzeży i jednostek pływających, wchodzenie z nabrzeża na jednostki pływające

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Praca przy komputerze, stały nasłuch radiowy; występują bariery architektoniczne; praca na piętrze, schody, brak windy, brak odpowiednio dostosowanych toalet, brak odpowiedniej szerokości drzwi.

    Kontrola terenów portowych, nabrzeży i jednostek pływających bez względu na występujące warunki atmosferyczne, także przy stanie oblodzenia.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: średnie – preferowane wykształcenie o profilu morskim
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 12 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z gospodarką morską
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu UKF;
    • świadectwo przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru i ARPA na poziomie operacyjnym lub świadectwo obserwatora radarowego wydane po 24.08.2000 r.;
    • ważne świadectwo zdrowia dla marynarzy wydane przez uprawnionego lekarza;
    • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;
    • znajomość obsługi komputera.

wymagania dodatkowe

  • dyplom lub świadectwo wydane na podstawie Konwencji STCW na poziomie operacyjnym lub pomocniczym w dziale pokładowym;
  • dyplom w żegludze krajowej lub dyplom w rybołóstwie morskim;
  • znajomość przepisów związanych z administracją morską;
  • doświadczenie w pracy w administracji;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • komunikatywność;
  • odpowiedzialność.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje i uprawnienia wymagane na stanowisku, wskazane w ogłoszeniu;
  • kopie posiadanych świadectw pracy oraz inne dokumenty potwierdzające zatrudnienie.

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    17-12-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Urząd Morski
    Sienkiewicza 18
    76-200 Słupsk

    Nasz Urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
    W ofercie należy podać dane kontaktowe: adres do korespondencji, numer telefonu, adres e-mailowy oraz wskazać sposób postępowania z dokumentami rekrutacyjnymi po zakończeniu naboru (odbiór osobisty/ odesłanie/ zniszczenie). W przypadku braku informacji dokumenty zostaną zniszczone. Wszystkie oświadczenia (wzory oświadczeń zamieszczone na stronie internetowej Urzędu) muszą być opatrzone datą sporządzenia i własnoręcznie podpisane. Oferty niekompletne oraz złożone lub uzupełniane po terminie nie będą rozpatrywane ( decyduje data stempla pocztowego – data wpływu do Urzędu nie później niż trzy dni od daty określającej termin składania dokumentów). Kandydaci/kandydatki spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszego etapu naboru, o czym będą poinformowani e-mailem i/lub telefonicznie. Postępowanie rekrutacyjne będzie polegało na rozwiązaniu pisemnego testu z wiedzy merytorycznej i znajomości języka angielskiego. Z osobami, które zaliczą test pisemny na poziomie minimum 60 % zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna. O ostatecznym wyborze kandydata/kandydatki zadecyduje Dyrektor Urzędu.
    Wynagrodzenie zasadnicze 2668,35 zł wg mnożnika 1,424 + dodatek stażowy.