Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

  • Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji
  • główny specjalista
  • do spraw pozyskiwania funduszy unijnych

Adres urzędu

    Komenda Wojewodzka Policji w Rzeszowie
    ul. Dabrowskiego 30
    35-036 Rzeszów

Miejsce wykonywania pracy:

  • Rzeszów

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • identyfikowanie możliwości finansowania z funduszy pomocowych Unii Europejskiej projektów związanych z realizacją zadań Policji woj. podkarpackiego oraz koordynowanie i podejmowanie koniecznych działań w celu ich pozyskiwania,
  • opracowywanie i prowadzenie dokumentacji projektowej, w tym wniosków aplikacyjnch, również w języku angielskim w celu pozyskiwania środków pomocowych na potrzeby KWP w Rzeszowie,
  • współpraca z właściwymi merytorycznie komórkami organizacyjnymi KWP oraz jednostkami terenowymi zaangażowanymi w proces realizacji inwestycji (działań) współfinansowanych z funduszy pomocowych Unii Europejskiej oraz koordynowanie zadań związanych z prawidłowym przygotowaniem projektu,
  • współpraca w kwestiach formalnych z komórkami organizacyjnymi KGP oraz innymi podmiotami właściwymi w sprawach pozyskiwania i wykorzystywania funduszy z UE np.: Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, Dyrekcje Generalne Komisji Europejskiej, Ministerstwa, inne jednostki administracji publicznej, jednostki samorządowe, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i fundacje,
  • tworzenie założeń do planu budżetu związanych z zapewnieniem finansowania i współfinansowania opracowywanych projektów w celu umożliwienia realizacji projektu,
  • inicjowanie i prowadzenie kontaktów roboczych i formalnych z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz instytucji pośredniczących w ramach aplikowania i realizowania poszczególnych projektów w celu zapewnienia odpowiedniej ich realizacji,
  • inicjowanie działań mających na celu pozyskiwanie partnerów zewnętrznych współuczestniczących w działaniach polegających na pozyskiwaniu środków pomocowych w celu skompletowania dokumentacji projektowej oraz nawiązania współpracy przy realizacji i rozliczaniu projektu,
  • tworzenie aktów prawnych wewnętrznego kierowania oraz korespondencji służbowej, także w języku obcym w celu realizowania zadań służbowych oraz umożliwienia sprawnej realizacji założeń poszczególnych projektów.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca polega na realizacji zadań zespołu ds. pozyskiwania funduszy pomocowych związanych z wyszukiwaniem możliwości składania wniosków aplikacyjnych, organizacji procesu realizacji projektów, przedsięwzięć finansowanych ze środków unijnych oraz innych źródeł, a także samodzielnego podejmowania inicjatyw w tym zakresie. Końcowe rozwiązania inicjowane są w uzgodnieniu z bezpośrednim przełożonym. Od pracownika oczekuje się przedstawienia własnych rozwiązań.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu przy monitorze ekranowym.
    Budynek nieprzystosowany jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim np.: brak wind, brak podjazdów, podjazd tylko na zewnątrz głównego budynku.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe w zakresie prawa, ekonomii, europeistyki, stosunków międzynarodowych lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami, administracji w Unii Europejskiej
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B 2
    • znajomość przepisów z zakresu Ustawy o finansach publicznych,
    • znajomość Ustawy o zamówieniach publicznych, ogólnych przepisów z zakresu prawa unijnego,
    • znajomość Ustawy o Policji,
    • umiejętność samodzielnego organizowania czasu pracy,
    • umiejętność rozwiązywania problemów,
    • komunikatywność,
    • znajomość obsługi programów Windows.
    • minimum półtora roku doświadczenia zawodowego w administracji publicznej.

wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie C 1
  • łatwość formułowania myśli, zdolności analityczne,
  • powyżej 1 roku doświadczenia w podejmowaniu działań związanych z pozyskiwaniem i rozliczaniem środków unijnych.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe (zaświadczenia o zatrudnieniu, referencje, świadectwa pracy, kopie dokumentów o wykonaniu zlecenia/dzieła)
  • kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego (minimum – poziom B 2)
  • wszelkie dokumenty załączone do oferty wystawione w języku obcym winny być tłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    26-10-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Komenda Wojewódzka Policji
    Dąbrowskiego 30
    budynek A, II piętro, sekretariat Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Rzeszowie

Inne informacje:

    Techniki i metody selekcji:
    – weryfikacja ofert pod kątem spełniania wymagań formalnych,
    – test wiedzy,
    – rozmowa kwalifikacyjna.

    Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

    W dokumentach aplikacyjnych należy powołać się na numer ogłoszenia. List motywacyjny, oświadczenia należy opatrzyć datą i własnoręcznym podpisem. Oferty niekompletne, które nie zawierają dokumentów i oświadczeń wskazanych w ogłoszeniu lub złożone/nadesłane po terminie wskazanym w ogłoszeniu (decyduje data stempla pocztowego) nie będą rozpatrywane. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone. Nie zwracamy nadesłanych dokumentów. Kandydatki/kandydaci będą informowani telefonicznie lub pocztą elektroniczną o terminie postępowania kwalifikacyjnego. Do udziału w rekrutacji zapraszamy również osoby niepełnosprawne. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (17) 8582672.