Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie

  • Dyrektor Generalny
  • główny specjalista
  • do spraw standaryzacji ICAO
  • w Wydziale Standaryzacji w Biurze Zarządzania Bezpieczeństwem w Lotnictwie Cywilnym

    Urząd Lotnictwa Cywilnego, 02-247 Warszawa, ul. Marcina Flisa 2

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • pełnienie funkcji Krajowego Koordynatora ds. ciągłego monitorowania bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym (NCMC), w celu zapewnienia poprawnej organizacji i przebiegu czynności audytowych USOAP CMA i współpracy z audytorami ICAO oraz wykazania zgodności regulacji krajowych z wymaganiami stawianymi przez organizacje międzynarodowe,
  • aktualizacja bazy danych EASA prowadzonej w związku z ciągłym monitorowaniem bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym (EASA CMA – SIS) w celu wspierania Krajowego Koordynatora ds. Standaryzacji (NSC),
  • realizacja zadań związanych z określaniem zagrożeń wynikających z systemu ICAO opartego na ciągłym monitorowaniu (CMA),
  • opracowywanie projektów i aktualizacja procedur i zasad współpracy Urzędu z organizacjami międzynarodowymi oraz współpracy między komórkami organizacyjnymi Urzędu w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w celu zapewnienia realizacji przyjętych zobowiązań międzynar. i unijnych, standaryzacji realiz. procesów w zakresie zarządz. bezpieczeństwem oraz zachow. zgodności z przepisami prawa,
  • monitorowanie i standaryzacja, we współpracy z Departamentem Żeglugi Powietrznej, procesu stosowania wymagań EASA oraz inicjowanie działań mających na celu zapewnienie zgodności regulacji krajowych z prawem UE, wydawanie opinii dotyczących zgodności sposobu wykonywania przepisów UE z krajowym porządkiem prawnym, współudział w koord. działań w ramach inspekcji standaryzacyjnych EASA,
  • opracowywanie projektów aktów prawnych dotyczących nadzoru i zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie cywilnym – w szczególności w zakresie nowelizacji ustawy Prawo lotnicze oraz aktów wykonawczych.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • -permanentna obsługa klientów zewnętrznych,
    – krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
    – praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godziny dziennie

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Budynek siedziby Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych;
    Narzędzia i materiały pracy: komputer, skaner, telefon, drukarka, fax.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe prawnicze lub stosunki międzynarodowe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze lotnictwa cywilnego albo w obszarze współpracy międzynarodowej
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
    • komunikatywna znajomość jednego z języków roboczych UE lub oficjalnych języków ICAO,
    • bardzo dobra znajomość krajowych i międzynarodowych przepisów lotniczych w zakresie bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego,
    • bardzo dobra znajomość instytucjonalnego prawa UE oraz krajowego,
    • wiedza na temat funkcjonowania podmiotów i organizacji międzynarodowych z zakresu lotnictwa cywilnego,
    • umiejętność stosowania prawa w praktyce,
    • rzetelność i terminowość, doskonalenie zawodowe, zorientowanie na osiąganie celów, skuteczna komunikacja,
    • umiejętności analityczne, samodzielność i inicjatywa, umiejętność współpracy, umiejętność argumentowania.

wymagania dodatkowe

  • ukończone studia podyplomowe z zakresu prawa UE lub z zakresu lotnictwa lub administracji publicznej,
  • znajomość jednego z języków roboczych UE lub oficjalnych języków ICAO na poziomie bardzo dobrym,
  • przeszkolenie w zakresie technik audytowania,
  • szkolenie w zakresie obowiązków krajowej władzy nadzorującej w świetle przepisów unijnych i międzynarodowych,
  • szkolenie z zakresu systemu zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie cywilnym,
  • szkolenie w zakresie zasad funkcjonowania systemów bazodanowych,
  • ogólna znajomość procedur związanych z badaniem zdarzeń lotniczych,
  • doświadczenie w zarządzaniu projektami.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów potwierdzających znajomość języków obcych lub oświadczenie w tym zakresie,
  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe.

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i umiejętności.

Termin składania dokumentów:

    26-10-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Urząd Lotnictwa Cywilnego, Punkt Obsługi Klienta
    ul. Marcina Flisa 2; 02-247 Warszawa
    Z dopiskiem na kopercie i liście motywacyjnym: „Oferta pracy LBB-2/2b-47/2015”

    Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
    Kandydatki/kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o terminach dalszych etapów rekrutacji.
    Oferty otrzymane po terminie (liczy się data stempla pocztowego) i nie spełniające wymagań formalnych nie będą rozpatrywane. Oferty kandydatek/kandydatów nie będą zwracane, natomiast 3 miesiące po zakończeniu procedury naboru oferty osób nie zatrudnionych zostaną komisyjnie zniszczone.
    Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: merytoryczne: 22 5207218, formalne: 22 5207400.