Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie

  • Dyrektor
  • informatyk
  • do spraw obsługi systemów bazodanowych

Adres urzędu

    Urząd Żeglugi Śródlądowej
    plac Batorego 4
    70-207 Szczecin

Miejsce wykonywania pracy:

  • Szczecin

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • bieżąca obsługa baz danych statków śródlądowych i aktualizacja danych w tych bazach,
  • opracowywanie i wdrażanie wzorów formularzy,
  • bieżące usuwanie usterek sprzętu i oprogramowania na komputerach użytkowników,
  • gospodarowanie i ewidencja zasobami sprzętowymi Urzędu,
  • administrowanie systemami informatycznymi wskazanymi przez Pracodawcę,,
  • prowadzenie szkoleń wewnętrznych.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – praca z komputerem w godzinach
    pracy Urzędu ,przez 8 godzin;
    – praca w siedzibie Urzędu.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Budynek niedostosowany dla osób niepełnosprawnych;
    Brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych oraz brak możliwości przystosowania istniejących.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: wyższe profil informatyczny
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 6 miesięcy doświadczenia zawodowego obszar związany z obsługą systemów operacyjnych,bazami danych MS SQL,MySQL,PostGreSQL lub pokrewną ,praktyczną znajomością systemów bazodanowych
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • obywatelstwo polskie,
    • znajomość zagadnień w dziedzinie serwerowego sprzętu komputerowego,w tym: wieloprocesorowych serwerów klasy blade,środowiska wirtualnego w oparciu o produkty VMware,zewnętrznych macierzy dyskowych,systemów tworzenia kopii zapasowych,zasad działania i konfiguracji sieci komputerowych,w tym urządzeń typu switch,router,firewall,
    • znajomość zasad działania i konfiguracji usług sieciowych,w tym:IMAP/POP,SMTP,DNS,DHCP,HTTP,FTP;
    • praktyczna znajomość środowisk systemowych MS Windows oraz Linux;
    • umiejętności z zakresu diagnostyki,serwisowania i optymalizacji wydajności komputerów klasy PC;
    • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym płynną komunikację oraz korzystanie z fachowej dokumentacji technicznej;
    • znajomość Ustawy z dnia 21 grudnia 2000r.o żegludze śródlądowej wraz z późniejszymi zmianami;
    • znajomość Ustawy z dnia 11 września 2015r.o zmianie ustawy o żęgludze śródlądowej;

wymagania dodatkowe

  • znajomość regulacji prawnych z zakresu postępowania administracyjnego,zamówień publicznych(a w szczególności Ustawy o Prawie Zamówień Publicznych w zakresie pozwalającym na przygotowanie dokumentacji przetargowej);
  • znajomość instrukcji kancelaryjnej,ustawy o dostępie do informacji publicznej i ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne;
  • znajomość języka niemieckiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z fachowej dokumentacji technicznej;
  • komunikatywność,umiejętność pracy w zespole,samodzielność,kreatywność,kultura osobista,szacunek dla drugiego człowieka,umiejętność słuchania i wysławiania;
  • skrupulatność i rzetelność w prowadzeniu spraw na stanowisku pracy.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów stwierdzających staż pracy potwierdzony świadectwem pracy,zaświadczeniem o zatrudnieniu lub odbytym stażu zawodowym;
  • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku informatyka(kandydat wyłoniony w drodze naboru,przed zawarciem umowy o pracę zostanie skierowany na badania wstępne);
  • kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań dodatkowych,
  • złożone dokumenty składający podpisuje własnoręcznie;

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    15-05-2016

Miejsce składania dokumentów:

    Urząd Żeglugi Śródlądowej, plac Batorego 4,
    70-207 Szczecin,pok.29 ,do godz.15.00.Dokumenty składać osobiście lub w zamkniętej kopercie z dopiskiem”Nabór na stanowisko Informatyk ds.bazy danych statków w Urzędzie Żeglugi Sródlądowej w Szczecinie”

    Oferty odrzucone lub otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane(liczy się data stempla pocztowego) i zostaną komisyjnie zniszczone. Dodatkowe informacje, tel:914322851