Izba Skarbowa w Rzeszowie

  • Dyrektor
  • inspektor
  • do spraw analiz i planowania
  • w Samodzielnym Wielosobowym Stanowisku Pracy

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

    ul. Geodetów 1
    35-959 Rzeszów

Miejsce wykonywania pracy:

  • Nisko
  • Urząd Skarbowy w Nisku
    ul. 3 Maja 32 B
    37-400 Nisko

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • analizowanie informacji o wydatkach i wartości zgromadzonego mienia w celu wytypowania podmiotów do wszczęcia postępowań podatkowych w zakresie przychodów z nieujawnionych źródeł lub nieznajdujących pokrycia w ujawnianych źródłach,
  • typowanie podmiotów do kontroli podatkowej w celu sprawdzenia czy podatnicy prawidłowo wywiązują się z obowiązków podatkowych,
  • analizowanie oświadczeń majątkowych w celu stwierdzenia ich poprawności,
  • analizowanie ryzyka zewnętrznego i wewnętrznego w celu przygotowania rozwiązań mających na celu usprawnienie działań i eliminację negatywnych zjawisk,
  • analizowanie realizacji zadań w podstawowych obszarach działalności Urzędu w celu poprawy wyników pracy.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca o charakterze administracyjno – biurowym, stanowiska pracy zlokalizowane
    w pokojach biurowych. Podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to zestaw komputerowy
    z oprogramowaniem. Większość czynności wykonywana jest w wymuszonej pozycji siedzącej – praca z dokumentami, obsługa monitora ekranowego powyżej 4 godzin na dobę, praca z klientem zewnętrznym.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniu biurowym oświetlonym przez światło naturalne i sztuczne, wyposażone w zestaw komputerowy z monitorem ekranowym, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe. Lokalizacja w jednym dwukondygnacyjnym budynku biurowym. Wejście do budynku przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Stanowisko pracy nie jest dostosowane do potrzeb osób niedowidzących, niewidomych, niesłyszących i głuchoniemych.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość przepisów prawa podatkowego,
    • umiejętność stosowania prawa w praktyce oraz interpretacji przepisów,
    • zdolność analitycznego myślenia,
    • umiejętność pracy pod presją czasu,
    • kreatywność,
    • komunikatywność,

wymagania dodatkowe

  • wykształcenie wyższe – prawnicze, administracyjne, ekonomiczne,
  • obsługa programów komputerowych w szczególności: Poltax, CZM, Biblioteka Akt, DWP, Microsoft Excel,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność działania w sytuacjach stresowych i nieprzewidywalnych,
  • doświadczenie – powyżej 0,5 roku w obszarze prawa podatkowego.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie w pracy.

Termin składania dokumentów:

    17-04-2016

Miejsce składania dokumentów:

    Izba Skarbowa
    Geodetów 1

    Za datę wpływu dokumentu przyjmuje się datę złożenia dokumentów w Izbie Skarbowej
    w Rzeszowie lub datę stempla pocztowego. Oferty złożone lub nadane po terminie oraz niekompletne nie będą rozpatrywane. W ofercie należy podać dane kontaktowe (adres do korespondencji, adres e-mail, nr telefonu) oraz numer ogłoszenia. Oświadczenia (wzór do pobrania ze strony www. rzeszow.apodatkowa.gov.pl), list motywacyjny – powinny zawierać datę i własnoręczny podpis kandydata – w przeciwnym razie oferta zostanie odrzucona jako niespełniająca wymogów formalnych. Kandydaci, którzy zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru zostaną powiadomieni telefoniczne lub drogą
    e-mailową na wskazany adres poczty elektronicznej o terminie kolejnego etapu naboru.
    Zachęcamy do zapoznania się z wewnętrzną procedurą naboru w Izbie Skarbowej
    w Rzeszowie, która jest dostępna na stronie internetowej www. rzeszow.apodatkowa.gov.pl.
    Metody i techniki naboru:
    I etap: Weryfikacja formalna i analiza złożonych dokumentów, pod kątem spełnienia przez kandydatów wymagań niezbędnych i dodatkowych,
    II etap: Pisemny test wiedzy,
    III etap: Rozmowa kwalifikacyjna.
    Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto: ok. 2.100 zł.
    Dokumenty złożone przez kandydatów, którzy nie zostali wybrani, za wyjątkiem kandydatów wymienionych w protokole z przeprowadzonego naboru, podlegają zniszczeniu nie później niż w ciągu 30 dni od zakończenia postępowania rekrutacyjnego. Oferty pozostałych kandydatów, wymienionych w tym protokole, podlegają zniszczeniu po upływie 3 miesięcy od daty zatrudnienia wybranego w naborze kandydata.
    Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (17) 85 03 631.
    Nabór jest prowadzony z uwzględnieniem równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane
    z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.