Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim

  • Dyrektor Generalny
  • inspektor
  • do spraw pomocy publicznej w rolnictwie
  • w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

    Miejsce składania dokumentów:
    Lubuski Urząd Wojewódzki
    ul. Jagiellończyka 8
    66-400 Gorzów Wlkp.

Miejsce wykonywania pracy:

  • Gorzów Wlkp.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie spraw związanych z likwidacją szkód w rolnictwie i działach specjalnych produkcji rolnej powstałych w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych;
  • przygotowywanie zarządzeń Wojewody w sprawie powoływania komisji do oszacowania szkód, nadzór merytoryczny nad pracami komisji, ustalanie procedur w zakresie szacowania szkód i sporządzania protokołów;
  • prowadzenie spraw związanych z ochroną środowiska i udostępnieniem informacji o środowisku i jego ochronie;
  • prowadzenie spraw wynikających z ustawy Prawo łowieckie poza zadaniami Państwowej Straży Łowieckiej;
  • współdziałanie z agencjami rolnymi, bankami i innymi instytucjami w zakresie kredytowania rolnictwa oraz udzielania innej pomocy publicznej z budżetu państwa;
  • współdziałanie ze służbami doradczymi, samorządem rolniczym, gminami, związkami branżowymi w zakresie likwidacji szkód w rolnictwie oraz w zakresie bieżących spraw dotyczących rolnictwa i obszarów wiejskich;
  • przygotowywanie opinii do niektórych aktów prawnych dotyczących produkcji rolnej, środowiska, gospodarki wodnej oraz ochrony przyrody.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – praca biurowa,
    – obsługa klientów zewnętrznych.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – budynek i pomieszczenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie rolnicze
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • powyżej 1 roku doświadczenia w pracy w obszarze rolnictwa lub ochronie środowiska,
    • znajomość ustawy o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i przepisów wykonawczych, ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, o przeciwdziałaniu narkomanii,
    • znajomość obsługi pakietu biurowego Microsoft Office w zakresie: obsługi edytora tekstów MS Word, arkusza kalkulacyjnego MS Excel, tworzenia prezentacji multimedialnych MS Power Point, obsługi poczty elektronicznej,
    • umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych,
    • znajomość problemów rolnictwa i wsi,
    • orientacja w zakresie pomocy krajowej i zagranicznej dla rolników,
    • umiejętność łatwego uczenia się i dostosowania do zmieniającej się sytuacji.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe.

Termin składania dokumentów:

    25-04-2016

    Jagiellończyka 8

    Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.