Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie

  • Dyrektor Generalny
  • inspektor
  • do spraw certyfikacji wyrobów lotniczych
  • w Departamencie Techniki Lotniczej – Inspektorat Certyfikacji Wyrobów Lotniczych.

Wymiar etatu: 0.5

Adres urzędu

    02-247 Warszawa, ul. Marcina Flisa 2

Miejsce wykonywania pracy:

  • Mielec
  • Delegatura Południowo-Wschodnia w Rzeszowie, Jednostka Terenowa w Mielcu, ul. Sikorskiego 2A, 39-300 Mielec

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • wykonywanie zadań dotyczących badania technicznego według procedur związanych z certyfikacją typu, projektowaniem i produkcją wyrobów lotniczych w celu zapewnienia bezpieczeństwa eksploatacji wyrobów lotniczych,
  • uczestniczenie w realizacji zadań związanych z nadzorem nad organizacjami projektującymi , produkującymi i użytkownikami statków powietrznych ultralekkich, lotni, motolotni, modeli i spadochronów w celu zapewnienia bezpieczeństwa eksploatacji,
  • uczestniczenie w realizacji zadań zleconych przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), które dotyczą procesów certyfikacji typu, projektowania wyrobów lotniczych w celu zapewnienia warunków akredytacyjnych EASA, dotyczących spełnienia odpowiednich wymagań projektowania i certyfikacji typu,
  • analizowanie i przygotowywanie do zatwierdzenia dokumentów związanych z utrzymaniem ciągłej zdatności do lotu statków powietrznych ( np. Instrukcje, biuletyny, dyrektywy zdatności, programy prób) w celu zapewnienia bezpieczeństwa eksploatacji wyrobów lotniczych,
  • uczestniczenie w audytach kontrolnych krajowych związanych z nadzorem nad organizacjami projektującymi , produkującymi i użytkownikami statków powietrznych ultralekkich, lotni , motolotni, modeli i spadochronów ,
  • wprowadzanie zatwierdzonych zmian do Podręcznika Inspektora w zakresie procedur certyfikacyjnych,
  • analizowanie projektów aktów prawnych do obowiązujących przepisów i wymagań w zakresie dotyczącym certyfikacji wyrobów lotniczych,
  • analizowanie zgłoszonych przez obywateli spraw dotyczących certyfikacji wyrobów lotniczych.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – praca biurowa przy komputerze;
    – praca w terenie;
    – krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe;
    – stres związany z obsługą klientów zewnętrznych oraz przeprowadzaniem audytów nadzorowanych organizacji.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Budynek siedziby Jednostki Terenowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Mielcu nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – I piętro bez windy. Narzędzia i materiały pracy: komputer, skaner, telefon, drukarka, fax

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: wyższe techniczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy w obszarze działalności lotniczej (projektowanie, produkcja, certyfikacja) lub odbyte praktyki studenckie w tym obszarze
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • dobra znajomość ustawy Prawo lotnicze i związanych rozporządzeń wykonawczych,
    • ogólna znajomość rozporządzenia Parlamentu Europejskiego (WE) 216/2008 i (WE) 748/2012,
    • umiejętność organizowania pracy własnej i pracy w zespole,
    • umiejętności analizowania i interpretacji wymagań technicznych.

wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe.

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i umiejętności.

Termin składania dokumentów:

    31-10-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Urząd Lotnictwa Cywilnego – Punkt Obsługi Klienta,
    ul. Marcina Flisa 2; 02-247 Warszawa
    z dopiskiem na kopercie i liście motywacyjnym: „Oferta pracy LTT-3/5-48/2015”

    Nasz Urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
    Kandydatki/kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o terminach dalszych etapów rekrutacji.
    Oferty otrzymane po terminie (liczy się data stempla pocztowego) i nie spełniające wymagań formalnych nie będą rozpatrywane. Oferty kandydatek/kandydatów nie będą zwracane, natomiast 3 miesiące po zakończeniu procedury naboru oferty osób nie zatrudnionych zostaną komisyjnie zniszczone.
    Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: merytoryczne: 22 5207324, formalne: 22 5207400.