Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach

  • Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa
  • inspektor
  • do spraw ochrony roślin i techniki
  • Oddział w Lublińcu

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

Adres urzędu

    Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nassiennictwa
    ul. Grabowa 1 A
    40-172 Katowice

Miejsce wykonywania pracy:

  • Lubliniec
  • ul. Karola Miarki 15/3
    42-700 Lubliniec

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie kontroli przedsiębiorców wpisanych do rejestru działalności regulowanej w zakresie obrotu środkami ochrony roślin,
  • współuczestniczy w kontrolach prawidłowości stosowania środków ochrony roślin w celu zapobiegania zagrożeniom dla zdrowia człowieka, zwierząt oraz środowiska,
  • pod nadzorem kierownika pobieranie próby roślin i produktów roślinnych do analiz pozostałości środków ochrony rośli,
  • prowadzi monitoring zużycia środków ochrony roślin w gospodarstwach rolnychi wpisuje zebrane dane do systemu komputerowego.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca w siedzibie Oddziału oraz w terenie. Wysiłek fizyczny związany z pobieraniem prób. Praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych (zimno, upał, deszcz). Obsługa klienta zewnętrznego (rolnicy, przedsiębiorcy).

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Praca przy monitorze ekranowym i obsługa urządzeń biurowych (kserokopiarka, faks). Pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Brak oznaczeń dla niewidomych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie rolnicze lub ogrodnicze
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość ustawy o ochronie roślin,
    • znajomość ustawy o środkach ochrony roślin,
    • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
    • znajomość kodeksu postępowania administarcyjnego,
    • umiejętność pracy w zespole,
    • umiejętność obsługi narzędzi informatycznych.
    • rzetelność, terminowość,
    • łatwość komunikacji, otwarty stosunek do klienta i współpracowników
    • wiedza specjalistyczna i umiejetność jej wykorzystania
    • zorientowanie na osiąganie celów

wymagania dodatkowe

  • wykształcenie wyższe rolnicze lub ogrodnicze,
  • prawo jazdy kat. B,
  • asertywność

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie

Termin składania dokumentów:

    19-09-2015

    Dokumenty aplikacyjne mogą zostać przesłane listem na adres:
    Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa ul. Grabowa 1A
    lub złożone osobiście w sekretariacie-pokój nr 312 (II piętro).

    Zostanie przeprowadzony test wiedzy oraz rozmowy kwalifikacyjne.
    Proponowane wynagrodzenie to:
    płaca zasadnicza wg mnożnika 1,00 x kwota bazowa 1873,84 zł. brutto. Dokumenty aplikacyjne należy przesyłać z dopiskiem „oferta pracy w służbie cywilnej na stanowisko inspektor do spraw ochrony roślin i techniki”. W przypadku przesłania dokumentów pocztą decyduje data stempla pocztowego.
    Bedziemy kontaktować się tylko z kandydatami zakwalifikowanymi do dalszych etapów (prosimy o podanie numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej ). Brak odpowiedzi do 24.09.2015r. będzie równoznaczny z odrzuceniem oferty. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.

    Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualne czy tez jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.