Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach

  • Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska
  • inspektor ochrony środowiska
  • do spraw kontroli przestrzegania wymagań ochrony środowiska
  • w Dziale Inspekcji w Delegaturze WIOŚ w Bielsku-Białej

Adres urzędu

    40-036 Katowice,
    ul. Wita Stwosza 2

Miejsce wykonywania pracy:

  • Bielsko-Biała
  • 43-316 Bielsko-Biała,
    ul. Partyzantów 117

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • przygotowuje i przeprowdza kontrole celem sprawdzenia dotrzymywania warunków korzystania ze środowiska w szczególności w zakresie gospodarowania odpadami;
  • prowadzi dzialania pokontrolne wobec podmiotów niedotrzymujących warunków korzystania ze środowiska celem wyeliminowania stwierdzonych nieprawidłowości;
  • prowadzi postępowania administracyjne celem ustalenia stanu faktycznego oraz przygotowuje decyzje administracyjne celem przedłożenia ich do podpisu Wojewódzkiemu Inspektorowi;
  • analizuje i ocenia przedkładane przez podmioty sprawozdania w zakresie gospodarowania odpadami;
  • analizuje, podejmuje dzialania i udziela odpowiedzi na skargi i wnioski oraz interwencje celem załatwienia zgłoszonych spraw;
  • prowadzi bazy danych, rejestry i ewidencje celem przygotowania danych do sprawozdań statystycznych i resortowych;
  • prowadzi czynności celem ustalenia przyczyn powstawania oraz nadzoru nad usuwaniem skutków zanieczyszczenia i przywrócenia środowiska do stanu wymaganego;
  • przygotowuje dane celem planowania kontroli.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca w terenie, częste wyjazdy służbowe, częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz, prowadzenie samochodu służbowego.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Praca w terenie, praca z wykorzystaniem komputera. Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (brak podjazdu,
    windy, przystosowanej toalety).

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • ogólna znajomość przepisów ochrony środowiska oraz przepisów kodeksu postępowania administracyjnego;
    • obsługa komputera w środowisku Windows – pakiet Office.

wymagania dodatkowe

  • wykształcenie w zakresie ochrony środowiska lub pokrewne;
  • prawo jazdy kat. B;
  • znjomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • umiejętność podejmowania działań w sytuacjach stresowych.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • xero prawa jazdy.

Termin składania dokumentów:

    24-04-2016

Miejsce składania dokumentów:

    Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
    Wita Stwosza 2
    40-036 Katowice

    Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie z oznaczeniem nadawcy i adresata z dopiskiem „oferta pracy – nr ogłoszenia”, osobiście lub za pośrednictwem poczty. Przy przyjmowaniu dokumentów wysłanych drogą pocztową decyduje data stempla pocztowego. Wzory oświadczeń zamieszczono pod adresem: www.katowice.wios.gov.pl w zakładce „praca w WIOŚ”. W ofercie należy podać adres poczty elektronicznej i nr telefonu. Kandydatki/kandydaci biorące/biorący udział w postępowaniu rekrutacyjnym o terminach naborów będą informowane/informowani pocztą elektroniczną lub telefonicznie. Dokumenty aplikacyjne można odebrać w komórce Samodzielne stanowisko pracy ds. kadr i szkolenia w terminie dwóch miesięcy od publikacji wyniku naboru, po tym terminie dokumenty podlegają komisyjnemu zniszczeniu. Proponowane wynagrodzenie zasadnicze:
    2 087,00 zł. brutto. Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.