Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie

  • Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska
  • inspektor ochrony środowiska
  • w Wydziale Monitoringu Środowiska

    ul. Bartycka 110A
    00-716 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa i woj. mazowieckie

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • gromadzenie wyników pomiarów i badań środowiska uzyskanych w ramach monitoringu wód z terenu działania w celu terminowego przekazania kompletu wyników do GIOŚ
  • wykonywanie analiz wykonywanych danych z monitoringu wód na własnym terenie w celu opracowania okresowych ocen stanu wód dla całego województwa
  • współpraca w zakresie prac prowadzonych w celu opracowania programu monitoringu wód w województwie mazowieckim
  • gromadzenie w specjalistycznej bazie danych o punktowych źródłach zanieczyszczeń wód powierzchniowych ze swojego terenu w celu umożliwienia opracowania informacji dotyczących gospodarki ściekowej w gminie, powiecie, wybranej zlewni itp.
  • współpraca przy opracowywaniu informacji tematycznych, raportów przeznaczonych do wykorzystania przez administrację rządową i samorządową oraz w celu informowania społeczeństwa o stanie środowiska

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca w siedzibie WIOŚ w Warszawie oraz sporadycznie w terenie.
    Praca biurowa przy monitorze ekranowym.
    Kontakty z pracownikami w innych wydziałach.
    Konieczność poruszania się po terenie Inspektoratu.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pokoju biurowym na parterze budynku. Dodatkowo lokalizacja miejsca pracy wymusza poruszanie się po budynku. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych (winda ,pomieszczenie higieniczno-sanitarne, korytarze odpowiedniej szerokości).
    Możliwość wystąpienia barier architektonicznych podczas pracy w terenie.

    Podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to: sprzęt komputerowy, meble oraz sprzęt biurowy. Pomieszczenie biurowe wyposażone jest w szafy aktowe.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 miesiące doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony środowiska
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • umiejętność obsługi aplikacji MS Office
    • podstawowa umiejętność ustaw: o Inspekcji Ochrony Środowiska, Prawo ochrony środowiska, Prawo wodne
    • znajomość ustawy o służbie cywilnej, ustawy o wojewodzie oraz zarządzenia Prezesa Rady Ministrów ws. wytycznych w zakresie przestrzegania zasad służby cywilnej oraz ws. zasad etyki służby cywilnej
    • umiejętność tworzenia opracowań raportów
    • łatwość komunikacji

wymagania dodatkowe

  • wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska, geologii lub pokrewne

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe we wskazanym obszarze

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    06-12-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
    Bartycka 110A

    z dopiskiem: „oferta pracy”

    Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
    Procedura naboru składa się z kilku etapów.
    I etap obejmuje sporządzenie listy kandydatów spełniających wymagania formalne.
    II etap- test wiedzy, do którego zakwalifikowane zostają wszystkie osoby spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu.
    III etap – rozmowa kwalifikacyjna.
    IV etap – zamieszczenie wyniku naboru.
    Test wiedzy obejmuje pytania ogólne z zakresu funkcjonowania administracji rządowej w województwie, ustawę o służbie cywilnej oraz pytania specjalistyczne dotyczące stanowiska, na które prowadzony jest nabór. Listy kandydatów zakwalifikowanych do dalszych etapów procedury naboru publikowane są na stronie internetowej BIP WIOŚ oraz w miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie urzędu, przynajmniej na 3 dni kalendarzowe przed planowanym terminem kolejnego etapu wraz z informacją o terminie przeprowadzania testu wiedzy lub rozmowy kwalifikacyjnej.
    Wymagane dokumenty ( życiorys, list motywacyjny) i oświadczenia składane przez kandydata ubiegającego się o pracę powinny być własnoręcznie podpisane.
    Do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu.
    Osoba zatrudniona na ww. stanowisku, zgodnie z art. 78 ust. 4 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej, nie może łączyć zatrudnienia w służbie cywilnej z mandatem radnego.
    Proponowane wynagrodzenie brutto ogółem: 2.300 zł
    Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: (22) 651-07-07.