Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku

  • Dyrektor Regionalnego Zarządu
  • kierownik zarządu zlewni
  • Żuław i Rzek Przymorza Wschodniego w Tczewie

Adres urzędu

    80-804 Gdańsk, F. Rogaczewskiego 9/19

Miejsce wykonywania pracy:

  • Tczew
  • 83-110 Tczew, Wodna 14

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Kierowanie, nadzorowanie i koordynowanie pracą Zarządu Zlewni Żuław i Rzek Przymorza Wschodniego w Tczewie oraz podległych 5 Nadzorów wodnych w terenie; reprezentowanie i składanie oświadczeń dotyczących działalności Zarządu Zlewni, zgodnie z posiadanymi upoważnieniami
  • Gospodarowanie wodami regionu wodnego (kontrola gospodarowania wodami, udział w przygotowaniu projektów decyzji pozwoleń wodno prawnych, odwołań od decyzji starostów, o których mowa w art. 4 ust. 4 ustawy Prawo wodne, opiniowanie aktów prawnych, w tym wewnętrznych i opracowań)
  • Utrzymanie obiektów budowlanych i urządzeń wodnych, śródlądowych dróg wodnych zgodnie z ustawami prawo budowlane i prawo wodne
  • Prowadzenie spraw związanych z ochroną przeciwpowodziową i usuwaniem skutków powodzi, organizowanie i prowadzenie obserwacji i analizy zjawisk hydrologicznych
  • Prowadzenie spraw związanych z planowaniem i realizacją planów finansowych zgodnie z zasadą racjonalnego gospodarowania i rachunku ekonomicznego, w tym z realizacją umów finansowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz ze środków europejskich
  • Nadzór mienia, kontrola nad właściwym i efektywnym gospodarowaniem składnikami majątkowymi oraz nieruchomościami w Zarządzie Zlewni
  • Zapewnienie i kontrola sprawnej realizacji spraw pracowniczych w Zarządzie Zlewni, administrowanie kadrami, wykonywanie zadań w zakresie obronności, stosowanie się do wewnętrznych postanowień

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • zadania realizowane w siedzibie budynku
    i na terenie działania Zarządu Zlewni, wyjazdy służbowe,

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • narzędzia pracy-komputer, telefon komórkowy, inne urządzenia biurowe; poruszanie się po budynku – praca na parterze, brak wind/podjazdów; oświetlenie naturalne i sztuczne.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: wyższe inżynierskie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 5 lat doświadczenia zawodowego w jednostkach związanych z gospodarką wodną lub z budownictwem, w tym minimum 3 lata na stanowisku kierowniczym
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • umiejętność zarządzania personelem; samodzielność i inicjatywa; orientacja na osiąganie celów
    • znajomość przepisów ustawy Prawo wodne, prawo budowlane, o finansach publicznych, prawo ochrony środowiska, o dostępie do informacji o środowisku i jego ochronie oraz ocenach oddziaływania na środowisko, o dostępie do informacji publicznej, kpa

wymagania dodatkowe

  • wykształcenie z zakresu budownictwa wodnego lub ogólnego
  • umiejętność zarządzania pracą wieloosobowych zespołów
  • uprawnienia budowlane w specjalności hydrotechnicznych lub ogólnobudowlane

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • oryginał kwestionariusza dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie – do pobrania ze strony internetowej RZGW Gdańsk w zakładce „praca”

Termin składania dokumentów:

    17-11-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej
    ul. F. Rogaczewskiego 9/19, 80-804 Gdańsk
    (piętro II, pokój 220- sekretariat)

    Dokumenty należy składać lub przesłać w kopercie z dopiskiem „NP/TZR/21-1/2015”. Wszystkie oświadczenia, kwestionariusz, życiorys i list motywacyjny muszą być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem. Wzór oświadczenia kandydata dostępny jest na naszej stronie internetowej. Kserokopie dokumentów powinny być poświadczone przez kandydata za zgodność
    z oryginałem.

    RZGW Gdańsk jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.