Główny Urząd Miar w Warszawie

  • Dyrektor Generalny
  • metrolog
  • w Laboratorium Wielkości Elektrycznych Małej Częstotliwości w Zakładzie Elektrycznym

Adres urzędu

    ul. Elektoralna 2
    00-950 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Utrzymywanie stanowisk pomiarowych, analizowanie i ocena wyników pomiarów wykonywanych w ramach prac badawczo-rozwojowych;
  • Wykonywanie wzorcowań, ekspertyz, badań przyrządów pomiarowych;
  • Wykonywanie prac związanych z porównaniami międzynarodowymi i krajowymi;
  • Prowadzenie spraw związanych z transferem wiedzy metrologicznej, w tym w szczególności przygotowywanie referatów i artykułów na konferencje krajowe i międzynarodowe oraz prowadzenie szkoleń specjalistycznych wewnętrznych i zewnętrznych;
  • Wykonywanie we współpracy z innymi pracownikami prac związanych z utrzymywaniem wzorców jednostek miar napięcia i prądu elektrycznego oraz rezystancji;
  • Opracowywanie i aktualizowanie dokumentów zintegrowanego systemu zarządzania dotyczących stanowisk pomiarowych
  • Udział w audytach wzajemnych („peer review”);
  • Przygotowywanie, we współpracy z innymi pracownikami, danych potrzebnych do planów: zadań metrologicznych, współpracy z zagranicą, szkoleniowego, inwestycyjnego itp.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca w laboratorium pomiarów elektrycznych

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Praca w pomieszczeniach laboratoryjnych i biurowych. Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu. Na stanowisku nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia. W budynku znajduje się winda, są łazienki dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe inżynierskie, profilowe – elektroniczne, elektrotechniczne, fizyka
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • wiedza specjalistyczna z dziedziny napięcia i prądu elektrycznego oraz rezystancji;
    • znajomość podstawowych zagadnień szacowania niepewności pomiaru;
    • wiedza z zakresu metrologii ogólnej, naukowej, przemysłowej;
    • znajomość ustawy „Prawo o miarach” i aktów wykonawczych
    • umiejętność analitycznego myślenia i syntezowania informacji.
    • umiejętność koncepcyjnego rozwiązywania problemów metrologicznych.
    • znajomość języka angielskiego na poziomie, umożliwiającym pisanie pism, rozumienie tekstów fachowych oraz wypowiadanie się na tematy związane z wykonywaną pracą.

wymagania dodatkowe

  • wykształcenie: wyższe magisterskie, profilowe – elektroniczne, elektrotechniczne, fizyka
  • znajomość podstaw programowania w różnych aplikacjach komputerowych np. LabView, C++;
  • umiejętność sporządzania ocen, analiz i prognoz;
  • umiejętność przygotowywania prezentacji referatów, wystąpień;
  • dobra znajomość zagadnień matematycznych.
  • umiejętność prowadzenia szkoleń
  • komunikatywność;
  • znajomość języka niemieckiego lub francuskiego na poziomie komunikatywnym.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • kopie świadectw pracy/dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,
  • kopia zaświadczenia o ukończeniu kursu specjalistycznego,

Termin składania dokumentów:

    30-04-2016

Miejsce składania dokumentów:

    Główny Urząd Miar
    Biuro Obsługi Urzędu
    Elektoralna 2
    00-139 Warszawa
    lub składać w Recepcji GUM w godz. 800 – 1600 z dopiskiem „Oferta pracy na stanowisko metrologa w Zakładzie Elektrycznym nr ogłoszenia 179959 – nie otwierać”.

    – Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.
    – Weryfikacja spełniania przez kandydatów wymagań formalnych dokonana zostanie
    na podstawie dokumentów wymienionych w części „wymagane dokumenty i oświadczenia”. W związku z tym podkreślamy, że kompletne aplikacje to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia.
    – Przekazanie dokumentów wymienionych w części „kopie innych dokumentów
    i oświadczenia” nie jest obowiązkowe, jednak będą one podstawą przeprowadzenia oceny spełniania wymagań dodatkowych przez kandydatów.
    – Przypominamy o obowiązku składania dokumentów w języku polskim.
    – Zachęcamy do składania ofert osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu.
    – Kandydaci zakwalifikowani zostaną poinformowani telefonicznie lub drogą mailową
    o terminie kolejnego etapu rekrutacji;
    – Do dokumentów sporządzonych w języku obcym należy dołączyć tłumaczenie tych dokumentów, sporządzone lub poświadczone przez tłumacza przysięgłego;
    – Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (22) 581 92 41 w godz. 8.00-16.00;
    – Wzór wymaganych oświadczeń dostępny na stronie www.gum.gov.pl;
    – W przypadku złożenia oferty drogą pocztową za datę złożenia oferty uważa się datę jej nadania w polskiej placówce pocztowej.