Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie

  • Dyrektor Generalny
  • naczelnik wydziału
  • do spraw Szkolnictwa Artystycznego Stopnia Podstawowego i Średniego
  • w Departamencie Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej

Adres urzędu

    ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 00-071 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Realizacja zadań dotyczących planowania, koordynowania i nadzorowania funkcjonowania szkolnictwa artystycznego stopnia podstawowego i średniego;
  • Realizacja we współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej zadań związanych ze sprawowaniem nadzoru pedagogicznego nad szkołami i placówkami artystycznymi;
  • Realizacja zadań związanych z nadzorem nad Centrum Edukacji Artystycznej;
  • Realizacja zadań związanych z nadzorem, w tym również pedagogicznym, nad Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych;
  • Koordynacja działań związanych z opracowywaniem i przygotowywaniem projektów aktów prawnych dotyczących szkolnictwa artystycznego;
  • Podejmowanie działań służących rozwojowi nowoczesnych narzędzi edukacyjnych w zakresie szkolnictwa artystycznego;
  • Uczestnictwo w procedurach konkursowych na stanowisko dyrektora szkoły artystycznej jako przedstawiciel organu prowadzącego, w celu wyłonienia kandydata na dyrektora szkoły prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
  • Koordynacja pracy i nadzór nad realizacją zadań Wydziału Szkolnictwa Artystycznego Stopnia Podstawowego i Średniego.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca pod presją czasu, w razie potrzeby praca poza siedzibą urzędu oraz w nietypowych godzinach. – podejmowanie decyzji w warunkach stresu,
    – obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie telefoniczne, mailowe

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – praca na parterze,
    – narzędzia i materiały pracy – komputer, kserokopiarka, fax, niszczarka, skaner,
    – praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,
    – bariery architektoniczne: brak zainstalowanej windy, brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych,
    – pomieszczenie higieniczno – sanitarne nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych,
    – brak oznaczeń dla osób niewidomych,
    – brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym.
    Praca wymaga przemieszczania się między kondygnacjami w budynku.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: wyższe artystyczne-magister
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego doświadczenie na stanowisku samodzielnym oraz w pracy w szkole artystycznej na stanowisku wymagającym kwalifikacji pedagogicznych
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • przeszkolenie z zakresu zarządzania oświatą (certyfikat),
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B1,
    • wiedza z zakresu ustawy i aktów wykonawczych: – o systemie oświaty – Karta Nauczyciela – o systemie informacji oświatowej – kodeks postępowania administracyjnego – kodeks pracy – o służbie cywilnej – o finansach publicznych,
    • umiejętność obsługi urządzeń biurowych, biegła umiejętność obsługi komputera w zakresie oprogramowania MS Office, kompetencje w zakresie zarządzania zespołem, projektami i zmianą,
    • Rzetelność – Wiedza specjalistyczna – Zorientowanie na osiąganie celów – Doskonalenie zawodowe – Planowanie i myślenie strategiczne – Zarządzanie zasobami – Zarządzanie personelem – Podejmowanie decyzji – Skuteczna komunikacja.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • certyfikat potwierdzający przeszkolenie z zakresu zarządzania oświatą

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • kopie świadectw pracy,
  • kwestionariusz osobowy zamieszczony na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: www.mkidn.gov.pl

Termin składania dokumentów:

    22-09-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
    Biuro Podawcze
    ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa
    Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (022) 42-10-284 rekrutacja@mkidn.gov.pl

    Oferty otrzymane po terminie nie będą rozptrywane (liczy się data wpływu dokumentów do Ministerstwa).
    Oferty kandydatów niewyłonionych w trakcie naboru możliwe będą do odebrania w ciągu 3 miesięcy od dnia opublikowania wyniku naboru.
    Dokumenty nieodebrane w terminie 3 miesięcy od dnia zatrudnienia kandydata wyłonionego w drodze naboru zostaną komisyjnie zniszczone.
    Wzór oświadczenia dostępny jest na stronie www.mkidn.gov.pl
    Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.