Izba Skarbowa w Katowicach

  • Dyrektor
  • referent
  • do spraw analiz i planowania
  • w Samodzielnym Referacie Analiz i Planowania

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Adres urzędu

    Izba Skarbowa
    ul. Damrota 25
    40-022 Katowice

Miejsce wykonywania pracy:

  • Katowice
  • Drugi Urząd Skarbowy
    ul. Paderewskiego 32B
    40-282 Katowice

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Pozyskiwanie, gromadzenie i analizowanie informacji wewnętrznych i zewnętrznych stanowiących źródło kontroli;
  • Analizowanie informacji o wydatkach i wartości zgromadzonego mienia przy wykorzystaniu aplikacji Dochody i Wydatki Podatników (DWP) w oparciu o kryteria ustalone przez Naczelnika Urzędu Skarbowego, a także oświadczeń majątkowych (sędziów, prokuratorów, posłów, senatorów, samorządowców);
  • Opracowywanie, a także opiniowanie wniosków do kontroli z uwzględnieniem priorytetowych kryteriów doboru;
  • Analizowanie i koordynowanie zadań w podstawowych obszarach działalności Urzędu;
  • Analizowanie ryzyka zewnętrznego i wewnętrznego z uwzględnieniem wytycznych zawartych w Krajowym Planie Dyscypliny Podatkowej;
  • Monitorowanie zaległości zagrożonych przedawnieniem oraz największych zaległości podatkowych;
  • Koordynowanie sprawozdań sporządzanych w Urzędzie z zakresu zadań realizowanych przez poszczególne komórki organizacyjne.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • 1. praca administracyjno-biurowa w siedzibie Urzędu Skarbowego;
    2. obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie;
    3. użytkowanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów);
    4. kontakt z klientem zewnętrznym.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • 1. stanowisko znajduje się na pierwszym piętrze dziesięciopiętrowego budynku Urzędu;
    2. w budynku Urzędu znajdują się trzy windy, natomiast brak podjazdów oraz toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych;
    3. budynek i stanowisko pracy nie jest przystosowane do potrzeb osób niedowidzących, niewidomych, niesłyszących i głuchoniemych oraz nie jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową;
    4. oświetlenie na stanowisku pracy: sztuczne i naturalne.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • Znajomość prawa podatkowego i ordynacji podatkowej;
    • Umiejętność obsługi urządzeń biurowych i aplikacji informatycznych;
    • Komunikatywność i umiejętność argumentowania;
    • Umiejętności analityczne;
    • Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie średnie o profilu ekonomicznym lub administracyjnym;
  • Doświadczenie zawodowe: co najmniej 6 miesięcy w administracji w obszarze analiz i planowania.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie świadectw pracy lub zaświadczeń potwierdzających doświadczenie zawodowe;
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe.

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    24-12-2015

    z dopiskiem: oferta pracy na stanowisko Referenta w AP

    1. Postępowanie rekrutacyjne odbędzie się w Izbie Skarbowej w Katowicach i składać się będzie z następujących etapów:
    – weryfikacja formalna i analiza ofert;
    – pisemny sprawdzian wiedzy merytorycznej z zakresu wymienionego w części „wymagania związane ze stanowiskiem pracy”;
    – rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami, którzy uzyskają z części pisemnej min. 60% maksymalnej ilości punktów;
    2. Weryfikacja spełniania wymagań formalnych dokonana zostanie na podstawie dokumentów wymienionych w części „wymagane dokumenty i oświadczenia”. Kompletne oferty to takie, które zawierają wszystkie wymagane dokumenty i własnoręcznie podpisane oświadczenia opatrzone datą;
    3. Oferty kandydatów bez kompletu dokumentów lub nie spełniające wymagań formalnych bądź przesłane po terminie (liczy się data stempla pocztowego) nie będą brane pod uwagę;
    4. Osoby zakwalifikowane do postępowania rekrutacyjnego zostaną powiadomione telefonicznie lub pocztą elektroniczną o terminie tego postępowania;
    5. Po zakończeniu naboru oferty osób niezatrudnionych zostaną komisyjnie zniszczone;
    6. Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto: 2.061,22 zł;
    7. Do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu;
    8. Wzory wymaganych oświadczeń dostępne są w Serwisie Służby Cywilnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pod adresem:
    9. Dodatkowe informacje można uzyskać po numerem telefonu 32/2076151.