Izba Skarbowa w Łodzi

  • Dyrektor
  • referent
  • do spraw wprowadzania danych
  • w Pierwszym Dziale Obsługi Bezpośredniej

    Al. Kościuszki 83
    90-436 Łódź

Miejsce wykonywania pracy:

  • Piotrków Trybunalski
  • Urząd Skarbowy w Piotrkowie Trybunalskim
    ul. Wronia 65
    97-300 Piotrków Trybunalski

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Obsługa aplikacji informatycznych niezbędnych do realizowania zadań komórki, w szczególności: Biblioteka Akt, Poltax, Ewidencje US.
  • Prawidłowe, rzetelne, kompletne i terminowe wprowadzanie danych do systemów komputerowych z deklaracji podatkowych, korekt deklaracji, wyjaśnień oraz danych z wszelkich dokumentów składanych przez podatników w celu bieżącego ich ewidencjonowania.
  • Sporządzanie rejestrów przypisów/odpisów z wprowadzonych danych oraz przekazywanie ich do Działu Rachunkowości Podatkowej w celu zaksięgowania wprowadzonych dokumentów.
  • Obsługa Systemu Przyjmowania Elektronicznych Dokumentów (SPED) w celu prawidłowego i terminowego ewidencjonowania dokumentów wpływających drogą elektroniczną.
  • Prowadzenie postępowań wyjaśniających związanych ze złożonymi deklaracjami w celu zapewnienia prawidłowości składanych rozliczeń podatkowych.
  • Wykonywanie czynności kancelaryjno – biurowych w zakresie właściwości komórki w celu zapewnienia prawidłowego obiegu dokumentów.
  • Archiwizacja wprowadzonych dokumentów.
  • Przygotowywanie, na podstawie posiadanych dokumentów, wniosków o ukaranie za wykroczenie i przestępstwo skarbowe w celu przekazania do komórki spraw karnych skarbowych.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – Praca administracyjno – biurowa w siedzibie urzędu.
    – Obsługa klientów zewnętrznych.
    – Wykonywanie zadań pod presją czasu.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.
    – Stanowisko oświetlone światłem naturalnym i sztucznym.
    – Brak windy, budynek niedostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (bariery architektoniczne).

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość przepisów podatkowych i ordynacji podatkowej,
    • umiejętność biegłej obsługi komputera.

wymagania dodatkowe

  • wykształcenie wyższe: ekonomiczne, prawnicze, administracyjne,
  • obsługa programów: POLTAX, Biblioteka Akt, Ewidencje US,
  • doświadczenie w pracy w administracji lub pracy biurowej 0,5 roku – 1 rok,
  • cierpliwość,
  • komunikatywność, umiejętność przekazywania informacji.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe kandydatek/kandydatów.

Termin składania dokumentów:

    28-11-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Izba Skarbowa
    Al.Kościuszki 83
    90-436 Łódź
    Kancelaria, pokój nr 1

    z dopiskiem: oferta pracy Piotrków Trybunalski nr 175315

    Wymagane oświadczenia, cv i list motywacyjny muszą być opatrzone własnoręcznym podpisem. Oferty niespełniające wymagań formalnych lub otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane. W przypadku ofert przesłanych pocztą decyduje data stempla pocztowego. Kandydatki/kandydaci zakwalifikowani do poszczególnych etapów postępowania rekrutacyjnego zostaną powiadomieni telefonicznie lub e-mailowo o ich miejscu i terminie. Kandydatki/kandydaci, których oferty będą niekompletne, złożone po terminie lub nie będą spełniały warunków formalnych zostaną poinformowani telefonicznie lub e-mailowo o niezakwalifikowaniu do dalszego etapu rekrutacji. Wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 2.248,61 zł. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (42) 25-47-320.