Izba Skarbowa w Szczecinie

  • Dyrektor
  • referent
  • do spraw orzekania w podatku od towarów i usług
  • w Trzecim Referacie Podatku od Towarów i Usług PT3

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 2

    ul. Roosevelta 1-2
    70-525 Szczecin

Miejsce wykonywania pracy:

  • Szczecin
  • Izba Skarbowa w Szczecinie

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie postępowań i przygotowywanie projektów rozstrzygnięć w II instancji,
  • prowadzenie postępowań i sporządzanie projektów rozstrzygnięć Dyrektora Izby Skarbowej w Szczecinie – jako organu I instancji
  • współdziałanie w organizowaniu szkoleń i instruktaży dla pracowników urzędów skarbowych,
  • udzielanie pomocy innym komórkom organizacyjnym Izby Skarbowej,
  • opracowywanie projektów odpowiedzi na wnioski podatników a także skarg wnoszonych do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Kontakty zewnętrzne z pracownikami urzędów skarbowych i Urzędu Kontroli Skarbowej w związku
    z prowadzonymi postępowaniami podatkowymi, kontakty zewnętrzne z podatnikami i ich pełnomocnikami, w celu przeprowadzenia postępowań podatkowych lub udzielania dodatkowych wyjaśnień na wniosek ww. osób. Kontakty zewnętrzne z pracownikami urzędów państwowych, samorządowych i innych instytucji celem uzyskania informacji.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • 1) stanowisko pracy wyposażone w komputer stacjonarny i inne urządzenia biurowe,
    2) oświetlenie sztuczne i naturalne,
    3) stanowisko na VI piętrze budynku,
    4) winda,
    5) podjazd dla osób niepełnosprawnych,
    6) brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość przepisów, w szczególności ustawy Ordynacja podatkowa, przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, Dyrektyw Rady Wspólnoty Europejskiej, rozporządzeń Wspólnoty Europejskiej,
    • umiejętność interpretacji przepisów prawnych,
    • zdolność analitycznego myślenia,
    • umiejętność sprawnej organizacji pracy,
    • doświadczenie zawodowe w administracji publicznej powyżej 0,5 roku.

wymagania dodatkowe

  • wykształcenie wyższe prawnicze lub administracyjne lub ekonomiczne,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność radzenia sobie ze stresem,
  • doświadczenie zawodowe w administracji skarbowej powyżej 0,5 roku.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje i umiejętności kandydata określone w wymaganiach niezbędnych i dodatkowych

Termin składania dokumentów:

    25-09-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Izba Skarbowa
    Roosevelta 1-2
    (lub osobiście w kancelarii, pok. 28)

    Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

    Wynagrodzenie na wskazanym w ogłoszeniu stanowisku: 1.967,53 brutto z wyłączeniem pochodnych.

    Oferty otrzymane po terminie lub niespełniające wymagań nie będą rozpatrywane. Życiorys, list motywacyjny oraz wszystkie oświadczenia muszą być własnoręcznie podpisane. Prosimy o składanie ofert z dopiskiem: ” Oferta pracy w Izbie Skarbowej w Szczecinie” oraz o wskazanie numeru ogłoszenia.
    Kandydaci spełniający wymagania zostaną poinformowani o terminie postępowania rekrutacyjnego. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone. Do składania ofert zapraszamy osoby niepełnosprawne. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 91-48-03-740.