Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie

  • Dyrektor Generalny
  • specjalista
  • w Wydziale Planowania Gospodarowania Wodami Departamentu Planowania i Zasobów Wodnych

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Adres urzędu

    ul. Grzybowska 80/82
    00-844 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • współpraca z właściwymi jednostkami/instytucjami w zakresie realizacji Dyrektywy Azotanowej,
  • prowadzenie spraw oraz współpraca z RZGW w zakresie wyznaczania obszarów szczególnie narażonych na zanieczyszczenia azotanami pochodzenia rolniczego oraz ustalania dla tych obszarów programów działań związanych z Dyrektywą Azotanową,
  • koordynowanie prac związanych z przygotowaniem dla Komisji Europejskiej raportów ze stanu oraz efektów wdrażania Dyrektywy Azotanowej w Polsce,
  • koordynowanie i nadzorowanie prac grupy rolno-środowiskowej oraz uczestnictwo w pracach Komitetu Azotanowego oraz krajowych i międzynarodowych grupach roboczych,
  • przygotowywanie i prowadzenie wybranych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacja prac związanych z tworzeniem i opiniowaniem aktów prawnych,
  • współpraca z pozostałymi pracownikami wydziału w zakresie zajmowanego stanowiska, a w szczególności w zakresie identyfikacji presji rolniczych oraz realizacji działań wynikających z Dyrektywy Azotanowej w programie wodno-środowiskowym kraju.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – stres związany z działaniem pod presją czasu,
    – konieczność współdziałania z wieloma instytucjami i podmiotami, – krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe,
    – częste reprezentowanie Urzędu na zewnątrz.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – praca przy komputerze,
    – brak w budynku barier architektonicznych

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodnej lub rolnictwa
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego związanego z wykształceniem, w tym przynajmniej rok doświadczenia zawodowego w organach administracji publiczne
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (na poziomie B2),
    • znajomość przepisów ustawy Prawo wodne oraz Dyrektywy Azotanowej 91/676/EWG,
    • wiedza w zakresie szeroko pojętej ochrony środowiska, w tym wpływu działalności rolniczej na środowisko,
    • znajomość funkcjonowania prawa krajowego i unijnego,
    • umiejętność analizowania problemów i proponowania sposobów ich rozwiązywania,
    • rzetelność i terminowość.

wymagania dodatkowe

  • czynna znajomość oprogramowania GIS,
  • dyspozycyjność,
  • asertywność,
  • znajomość przepisów prawa zamówień publicznych i kodeksu postępowania administracyjnego,
  • umiejętność działania w sytuacjach stresowych oraz pod presją czasu,
  • samodzielność i inicjatywa,
  • skuteczna komunikacja,
  • umiejętność współpracy,
  • łatwość formułowania wypowiedzi i pisania tekstów.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie świadectw pracy lub inne dokumenty potwierdzające wymagane doświadczenie zawodowe.

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    14-12-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej
    Grzybowska 80/82
    (VI piętro, pok. 651-kancelaria)

    Dokumenty należy składać lub przesyłać w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „DPZW/pgw/3-2/2015/Z”.
    Oferty złożone po terminie podlegają odrzuceniu. W przypadku złożenia oferty drogą pocztową za datę złożenia oferty uważa się datę jej wpływu do kancelarii Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, kancelaria jest czynna w dni powszednie w godzinach 8.15-16.15.
    Wszystkie oświadczenia, życiorys i list motywacyjny muszą być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem.
    Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu naboru zostaną powiadomieni o jego terminie. Osoby, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie nie będą o tym informowane.
    W przypadku przedstawienia dokumentów w j. obcym należy dołączyć również ich tłumaczenie na j. polski dokonane przez tłumacza przysięgłego.
    Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (22) 37 20 271.
    Aplikacje nieodebrane w okresie 3 miesięcy od terminu składania dokumentów oraz niespełniające wymogów formalnych, zostaną komisyjnie zniszczone.
    UWAGA
    Do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne, spełniające wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu.

    Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.