Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie

  • Dyrektor Generalny
  • specjalista
  • w Wydziale Systemów Informatycznych Wspomagających Zarządzanie Funduszami Unii Europejskiej w Departamencie Informatyki

Adres urzędu

    Warszawa ul. Wspólna 2/4

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • analiza wymagań (funkcjonalnych i niefunkcjonalnych) zgłaszanych przez Głównego Użytkownika dotyczących rozwoju systemu informatycznego w celu przedstawienia prawidłowych wymagań wykonawcy systemu,
  • weryfikowanie i określanie defektów Modelu Analitycznego oraz Modelu Przypadków Użycia dla systemu informatycznego w celu wprowadzania zmian i rozbudowy systemu,
  • weryfikowanie specyfikacji wymagań w postaci tekstowych specyfikacji przypadków użycia (Use Case) dla systemu informatycznego w celu przygotowania kompletnej dokumentacji dotyczącej rozbudowy systemu,
  • sporządzanie dokumentacji zleceń zmian dla systemu informatycznego oraz szacowanie złożoności zmiany metodą Punktów Funkcyjnych w celu zgodnej z założeniami realizacji zmian i rozbudowy systemu oraz właściwej realizacji umów z wykonawcami zewnętrznymi,
  • prowadzenie testów integracyjnych produktów usług developerskich, analizowanie błędów zgłaszanych w testach akceptacyjnych w celu osiągnięcia odpowiedniej jakości wytwarzanego oprogramowania oraz weryfikacji spełnienia wymagań dla systemu informatycznego,
  • analizowanie i rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez użytkowników systemów w celu zapewnienia właściwej obsługi zgłoszeń rejestrowanych w Service Desk.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – reprezentacja urzędu na spotkaniach roboczych (1-2 razy w miesiącu),
    – kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe z przedstawicielami instytucji publicznych szczebla rządowego, samorządowego oraz sektora prywatnego,
    – organizacja i obsługa techniczna spotkań i konferencji,
    – praca z bazami danych i programami specjalistycznymi.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – praca przy komputerze,
    – praca przy urządzeniach biurowych: drukarka, fax, ksero, skaner itp.
    – praca w pokoju wieloosobowym,
    – węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze,
    – brak windy dostosowanej do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy windowej,
    – ciągi komunikacyjne nie przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe preferowane kierunki studiów: informatyka, ekonomia, zarządzanie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze analizy lub projektowania lub obsługi informatycznej systemów bazodanowych
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość zagadnień dotyczących prowadzenia testów systemów informatycznych,
    • znajomość zagadnień dotyczących definiowania wymagań dla systemów informatycznych (diagramy przypadków użycia, diagramy czynności, tekstowe specyfikacje przypadków użycia),
    • umiejętność analitycznego myślenia,
    • skuteczna komunikacja,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie A2.
    • rzetelność i terminowość,
    • zorientowanie na osiąganie celów.

wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z modelowania procesów biznesowych,
  • przeszkolenie z zakresu prowadzenia testów oprogramowania,
  • znajomość języka XML oraz XML Schema,
  • znajomość metodyki Punktów Funkcyjnych,
  • znajomość zagadnień dotyczących wydatkowania funduszy Unii Europejskiej.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • – kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe – np. kopie świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu, opisów stanowisk, zakresów czynności lub kopie innych zaświadczeń (kandydaci muszą potwierdzić zamknięty okres i obszar zatrudnienia).

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • kopie dokumentów potwierdzających przeszkolenie z modelowania procesów biznesowych oraz z zakresu prowadzenia testów oprogramowania,

Termin składania dokumentów:

    28-09-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju
    Biuro Zarządzania Zasobami Ludzkimi
    00-926 Warszawa
    skr. poczt. 13
    lub składać w kancelarii, ul. Wspólna 2/4, pok.1
    z dopiskiem w liście motywacyjnym: DI 172

    Do udziału w naborze, zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w ogłoszeniu oraz po uwzględnieniu informacji dotyczących oferowanych warunków pracy.
    Metody/techniki, które będą stosowane podczas naboru: weryfikacja formalna ofert, sprawdzian wiedzy/umiejętności.
    Kandydaci proszeni są o podanie numeru telefonu i/lub adresu poczty elektronicznej.
    Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data wpływu).
    Kandydaci zakwalifikowani zostaną poinformowani o kolejnych etapach naboru.
    Oferty odrzucone zostaną zniszczone komisyjnie.
    Dodatkowe informacje, dotyczące ogłoszenia do pracy w Ministerstwie, można znaleźć na stronie: http: //www.mir.gov.pl/ w zakładce Ministerstwo, lub uzyskać pod nr tel.
    (0-22) 273 72 04.