Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie

  • Dyrektor generalny
  • specjalista
  • do spraw ds. administrowania systemami informatycznymi
  • w Biurze Dyrektora Generalnego w Dziale Informatyki i Zamówień Publicznych

Adres urzędu

    Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych
    ul. Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Administrowanie systemami teleinformatycznymi w Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych
  • Realizacja zabezpieczeń wynikających z Polityki Bezpieczeństwa Teleinformatycznego Urzędu, monitorowanie logów systemów teleinformatycznych
  • Wykonywanie kopii bezpieczeństwa wybranych zasobów
  • Przygotowanie analizy ryzyka systemu teleinformatycznego w Urzędzie w celu zapewnienia prawidłowego zabezpieczenia infrastruktury informatycznej
  • Opracowywanie koncepcji wyposażania Urzędu w sprzęt i oprogramowanie komputerowe, uczestnictwo w jego zakupach i wdrażaniu, w tym udział w przygotowywaniu zamówień publicznych dotyczących zakupu sprzętu i oprogramowania sieciowego
  • Udzielanie pracownikom pomocy w przypadku błędów w obsłudze sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz w trakcie wykonywania przez użytkowników zadań przekraczających aktualne umiejętności wykorzystania urządzeń i oprogramowania
  • Umieszczanie danych w Biuletynie Informacji Publicznej i na wewnętrznej stronie informacyjnej

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – praca biurowa w siedzibie urzędu
    – wyjścia służbowe poza urząd
    – wyjazdy służbowe
    – użytkowanie sprzętu biurowego

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – wejście do budynku NDAP jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością: brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową.
    – Brak windy.
    – Stanowisko jest usytuowane na I pietrze budynku.
    – Pomieszczenia sanitarne na I piętrze nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością (pomieszczenie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze budynku, co powoduje konieczność pokonywania schodów oraz otwierania drzwi z samozamykaczami)
    – Stanowisko pracy wyposażone w monitor ekranowy – czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy, z naturalnym i sztucznym oświetleniem.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: wyższe magisterskie informatyczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w pracy związanej z obsługą sieci LAN i WAN, systemów operacyjnych i aplikacji: komercyjnych i open source, urządzeń sieciowych i serwerowych, mechanizmów zabezpieczeń.
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • dobra znajomość systemów z rodziny Windows Server,
    • podstawowa znajomość systemów z rodziny Linux,
    • umiejętność konfiguracji usług: Active Directory, DNS, SMTP, POP3, HTTP (IIS, Apache), SQL (Mysql),
    • znajomość systemu wirtualizacji VmWare VSphere
    • znajomość konfiguracji sieci Ethernet oraz protokołu TCP/IP,
    • praktyczna znajomość rozwiązań pamięci masowych SAN i NAS,
    • umiejętność budowania bezpiecznych rozwiązań informatycznych z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa,
    • znajomość zasad funkcjonowania sieci komputerowych,
    • znajomość ustawy o ochronie danych osobowych wraz z przepisami wykonawczymi,
    • znajomość ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne wraz z przepisami wykonawczymi
    • znajomość języka angielskiego na poziomie: średnio zaawansowany – techniczny
    • komunikatywność

wymagania dodatkowe

  • umiejętność pracy w zespole

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane doświadczenie zawodowe
  • kopie innych dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań niezbędnych

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    09-10-2015

    Rakowiecka 2 D
    02-517 Warszawa
    z dopiskiem „Nabór DIZP”

Inne informacje:

    – proces naboru składa się z III etapów;
    etap I – analiza złożonych dokumentów pod katem spełniania wymagań formalnych określonych w ogłoszeniu o naborze,
    etap II – pisemny sprawdzian wiedzy podczas którego sprawdzeniu podlegać będzie wiedza wskazana w ogłoszeniu,
    etap III – rozmowa kwalifikacyjna podczas której sprawdzeniu podlegać będzie doświadczenie i wiedza merytoryczna wymagana na tym stanowisku
    – zachęcamy do wzięcia udziału w naborze osoby z niepełnosprawnością,
    – NDAP jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualna czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną,
    – kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o terminie postępowania związanego z naborem,
    – oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone,
    – dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 22 56-54-625.