Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu

  • Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska
  • specjalista
  • do spraw ocen oddziaływania na środowisko przedsięwzięć innych niż liniowe
  • w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Adres urzędu

    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu,
    Pl. Powstańców Warszawy 1,
    50-153 Wrocław

Miejsce wykonywania pracy:

  • Wrocław

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Wydawanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.
  • Wydawanie opinii i uzgodnień w ramach ocen oddziaływania na środowisko.
  • Wydawanie postanowień w sprawie ponownej oceny oddziaływania na środowisko.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • • praca administracyjno – biurowa,
    • krajowe wyjazdy służbowe – kontakty zewnętrzne,
    • praca przy obsłudze komputera powyżej 4 godzin dziennie,

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • • stanowiska pracy znajdują się w pomieszczeniach biurowych, usytuowanych na III piętrze z dostępem do światła dziennego,
    • stanowisko pracy wyposażone jest w zestaw komputerowy, drukarkę, kserokopiarkę i telefon stacjonarny,
    • budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie: windy, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: wyższe profilowane z zakresu ochrony środowiska lub wyższe i studia podyplomowe z zakresu ochrony środowiska
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej,
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość ustaw: o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko, o ochronie przyrody, prawo ochrony środowiska, kodeks postępowania administracyjnego, o służbie cywilnej – oraz aktów wykonawczych do tych ustaw,
    • umiejętność argumentowania,
    • zdolność analitycznego myślenia,
    • odpowiedzialność,
    • umiejętność analizy opracowań eksperckich,
    • umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows).

wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego – poziom B2,
  • znajomość Dyrektywy Rady w sprawie oceny skutków wywieranych przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko naturalne,
  • umiejętność w prowadzeniu rozmów i negocjacji,
  • asertywność,
  • kreatywność w działaniu,
  • doświadczenie zawodowe w administracji publicznej powyżej 2 lat.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    17-05-2016

Miejsce składania dokumentów:

    Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
    we Wrocławiu,
    Pl. Powstańców Warszawy 1
    (budynek Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu),
    lub składać w pokoju 3206 (sekretariat) z dopiskiem „Oferta zatrudnienia – WOF.110.7.2016”

Inne informacje:

    • Zatrudnienie w formie umowy na zastępstwo.
    • Przewidywana długość zatrudnienia – około 1 rok.
    • Prosimy o podanie danych kontaktowych: adres do korespondencji, adres e-mail, numer telefonu.
    • Kandydatki/kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszych etapów naboru, o czym będą poinformowani telefonicznie lub mailem.
    • Wszystkie oświadczenia powinny zawierać odpowiednią treść, datę oraz własnoręczny podpis.
    • Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane.
    • W terminie 3 miesięcy od upływu terminu składania ofert, istnieje możliwość odbioru złożonych dokumentów aplikacyjnych. Dokumenty nieodebrane w terminie, zostaną komisyjnie zniszczone.
    • Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (71) 340-60-22 lub (71) 340-68-35.