Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie

  • Dyrektor Generalny
  • specjalista
  • do spraw procedur operacyjnych lotnisk
  • w Inspektoracie Lotnisk Certyfikowanych Według Standardów Międzynarodowych w Departamencie Lotnisk

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Adres urzędu

    Urząd Lotnictwa Cywilnego
    ul. Marcina Flisa 2
    02-247 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • udział w procesie certyfikacji lotnisk w celu sprawdzenia spełnienia wymagań zawartych w procedurach operacyjnych w zakresie bezpieczeństwa lotniczego;
  • prowadzenie procesu bieżącego nadzoru lotnisk w celu sprawdzenia spełnienia wymagań procedur operacyjnych przez zarządzających lotniskami w zakresie bezpieczeństwa lotniczego;
  • analizowanie i monitorowanie realizacji zaleceń po kontrolach i działań profilaktycznych;
  • prowadzenie procesów zatwierdzania instrukcji operacyjnych lotnisk i zmian do instrukcji operacyjnych lotnisk;
  • udział w procesie wydania decyzji w sprawach ograniczenia użytkowania lub zamknięcia lotniska dla ruchu w przypadku niespełnienia wymagań technicznych lub eksploatacyjnych;
  • uzgadnianie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w granicach lotniska;
  • udział w opracowaniu i aktualizowaniu dokumentów istotnych dla prawidłowego funkcjonowania Inspektoratu, w tym m.in. proponuje zmiany w procedurach dotyczących procesu certyfikacji i sprawowania bieżącego nadzoru;
  • zgłaszanie i opiniowanie projektów zmian przepisów prawa krajowego i międzynarodowego w obszarze budowy i eksploatacji lotnisk oraz uczestniczy w pracach zespołów problemowych organizacji międzynarodowych.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
    – krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Budynek siedziby Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
    Narzędzia i materiały pracy: komputer, skaner, telefon, drukarka, fax.
    Informacje dodatkowe: budynek jest klimatyzowany.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w lotnictwie
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • komunikatywna znajomość języka angielskiego
    • przeszkolenie audytora wewnętrznego lub z zakresu technik audytowania
    • dobra znajomość ustawy Prawo lotnicze i rozporządzeń do ustawy z zakresu budowy i eksploatacji lotnisk
    • dobra znajomość przepisów krajowych i międzynarodowych dotyczących lotnictwa cywilnego z zakresu budowy i eksploatacji lotnisk
    • dobra znajomość KPA
    • znajomość ustawy o swobodzie działalności gospodarczej
    • znajomość ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w zakresie zagadnień dotyczących lotnisk
    • kompetencje behawioralne: zorientowanie na osiąganie celów, rzetelność i terminowość, doskonalenie zawodowe, skuteczna komunikacja, podejmowanie decyzji, umiejętności analityczne, pozytywne podejście do klienta, umiejętność argumentowania

wymagania dodatkowe

  • studia podyplomowe związane z budową lub eksploatacją lotnisk lub zarządzaniem ruchem lotniczym
  • przeszkolenie w zakresie certyfikacji lotnisk
  • przeszkolenie w zakresie systemu zarządzania bezpieczeństwem
  • prawo jazdy kategorii B
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • umiejętność przygotowania i prowadzenia prezentacji
  • powyżej pół roku doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub obszarze związanym z eksploatacją lotnisk

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym lub oświadczenie w tym zakresie
  • kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe
  • kopia certyfikatu potwierdzająca wymagany rodzaj przeszkolenia.

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i umiejętności

Termin składania dokumentów:

    23-11-2015

    Punkt Obsługi Klienta
    Z dopiskiem na kopercie i liście motywacyjnym: „Oferta pracy LTL-3/3b-56/2015”

    Kandydatki/ci zakwalifikowane/ni zostaną powiadomieni o terminach dalszych etapów rekrutacji. Oferty otrzymane po terminie i nie spełniające wymagań nie będą rozpatrywane (liczy się data stempla pocztowego). Aplikacje kandydatów nie będą zwracane, natomiast 3 miesiące po zakończeniu procedury naboru oferty osób nie zatrudnionych zostaną komisyjnie zniszczone.
    Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: merytoryczne: 22 520 75 03, formalne 22 520 72 79.