Powiatowy Inspektorat Weterynarii we Wrocławiu

  • Powiatowy Lekarz Weterynarii
  • starszy inspektor weterynaryjny
  • do spraw Zdrowia i Ochrony Zwierząt
  • w Zespole ds. Zdrowia i Ochrony Zwierząt

    Powiatowy Inspektorat Weterynarii we Wrocławiu ul. Składowa 1-3
    50-209 Wrocław

Miejsce wykonywania pracy:

  • Wrocław

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Prowadzenie i nadzorowanie działań w celu zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.
  • Prowadzenie badań monitoringowych zwierząt w celu wykrycia zakażeń.
  • Prowadzenie działań w ognisku choroby w celu likwidacji zagrożenia rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.
  • Przygotowywanie dokumentacji dla PIWet. lub osoby upoważnionej do wydawania decyzji w celu zapewnienia ciągłości prowadzonego postępowania administracyjnego.
  • Nadzorowanie handlu, exsportu, importu i wprowadzania na rynek zwierząt.
  • Prowadzenie obowiązującej sprawozdawczości.
  • Kontrolowanie i zwalczanie występowania odzwierzęcych czynników chorobotwórczych w celu ochrony konsumentów.
  • Kontrolowanie siedziby stad zwierząt w celu likwidacji nieprawidłowości w zakresie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca w terenie oraz biurowa z użyciem monitora ekranowego i urządzeń biurowych (drukarka, kserokopiarka,, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej, wymagająca przemieszczania się pracownika. Prowadzenie samochodu służbowego.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Stanowisko znajduje się w pomieszczeniu biurowym na II piętrze przy ul. Składowej 1-3. Budynek nie jest dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych ( podjazdy i ruchome platformy do transportu wózków inwalidzkich, odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych). Korytarze ze względów przeciwpożarowych dzielone są drzwiami z samozamykaczami. Oświetlenie naturalne (okna dachowe) i sztuczne. W budynku brak windy.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 5 lat doświadczenia zawodowego doświadczenie w obszarze zajmowanego stanowiska.
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • biegła obsługa komputera.
    • umiejętność pracy w zespole i działanie w sytuacjach stresowych, komunikatywność.

wymagania dodatkowe

  • znajomość aktów prawnych krajowych i UE z zakresu zwalczania chorób zakaźnych i administracji oraz Kodeksu postępowania Administracyjnego
  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość co najmniej jednego z języków obcych stosowanych w UE.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    19-04-2016

Miejsce składania dokumentów:

    Powiatowy Inspektorat Weterynarii
    uL. Składowa 1-3