Izba Skarbowa w Katowicach

  • Dyrektor
  • starszy referent
  • w Drugim Referacie Postępowań Podatkowych

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

    ul. Damrota 25
    40-022 Katowice

Miejsce wykonywania pracy:

  • Bielsko-Biała
  • Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej
    ul. Warszawska 45
    43-300 Bielsko-Biała

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie czynności sprawdzających dotyczących zwrotów różnicy podatku od towarów i usług,
  • analiza korekt deklaracji złożonych po kontroli podatkowej pod kątem ich zgodności z ustaleniami wynikającymi z protokołów kontroli,
  • korespondencja z organami podatkowymi, celnymi, sądami, organami ścigania i innymi instytucjami w sprawach podatkowych,
  • wnioskowanie o przeprowadzenie kontroli w związku z prowadzonymi postępowaniami i czynnościami sprawdzającymi,
  • obsługa wdrożonych aplikacji komputerowych w zakresie wprowadzania, zatwierdzania i aktualizacji danych.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca administracyjno- biurowa w siedzibie urzędu,
    obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie,
    użytkowanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka),
    kontakt z klientem zewnętrznym.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy znajduje się na I piętrze,
    bariery architektoniczne: węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych
    ruchowo tylko na parterze budynku,
    brak windy,
    oświetlenie sztuczne i naturalne,
    budynek i stanowisko pracy nie są dostosowane do potrzeb osób niedowidzących, niewidomych, niedosłyszących oraz niesłyszących i głuchoniemych.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w komórkach związanych bezpośrednio z podatkami
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość obsługi komputera,
    • znajomość przepisów prawa podatkowego,
    • umiejętność analitycznego myślenia,
    • umiejętność rozwiązywania problemów, komunikatywność

wymagania dodatkowe

  • wykształcenie średnie o profilu ekonomicznym bądź administracyjnym lub inne średnie uzupełnione policealnym wykształceniem z podanego zakresu,
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne, administracyjne, prawnicze lub wyższe uzupełnione podyplomowymi stadiami z ww. zakresu,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność argumentacji i redagowania pism,
  • umiejętność działania w sytuacjach stresowych i nieprzewidywalnych,
  • umiejętność stosowania prawa w praktyce,
  • znajomość rachunkowości, prawa handlowego

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe
  • kopie innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje.

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    14-12-2015

Miejsce składania dokumentów:

    Drugi Śląski Urząd Skarbowy
    pok. 206 – II piętro
    z dopiskiem „Oferta pracy w Drugim referacie postępowań podatkowych”

Inne informacje:

    Umowa zostanie zawarta na czas określony – zastępstwo.
    Oferty złożone po upływie wyznaczonego terminu oraz niespełniające wymogów formalnych nie będą rozpatrywane.
    Kandydaci zakwalifikowani do kolejnego etapu rekrutacji zostaną poinformowani telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
    Postępowanie rekrutacyjne będzie się składać z dwóch etapów: części pisemnej (test sprawdzający wiedzę) oraz ustnej (rozmowa kwalifikacyjna).
    Po zakończeniu naboru oferty osób niezatrudnionych zostaną komisyjnie zniszczone.
    Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto: 2.061 zł.
    Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr (33) 4998451