Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie

  • Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska
  • starszy referent
  • do spraw monitoringu
  • w Wydziale Monitoringu Środowiska

    31-011 Kraków
    Plac Szczepański 5

Miejsce wykonywania pracy:

  • Kraków
  • Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie
    30-702 Kraków
    ul. Lipowa 4c

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie (planowanie, koordynowanie, sprawozdawczość) zagadnień w zakresie monitoringu jakości wód powierzchniowych,
  • obsługa specjalistycznego programu komputerowego w zakresie w/w zagadnienia,
  • opracowywanie informacji i raportów o stanie środowiska w w/w zakresie,
  • udostępnianie informacji o środowisku w w/w zakresie.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca na stanowisku starszego referenta ds. monitoringu w Wydziale Monitoringu Środowiska wykonywana jest głównie przy użyciu monitora ekranowego, stąd przekracza ona 4 godziny w ciągu dnia pracy. Stanowisko spełnia wymagania ergonomii. Praca na przedmiotowym stanowisku wymaga współpracy z pozostałymi komórkami organizacyjnymi Inspektoratu, wiąże się z obsługą telefoniczną zarówno klientów zewnętrznych w zakresie udostępniania informacji o środowisku jak i pracowników Inspektoratu. Pracownik będzie korzystał z narzędzi biurowych – (kserokopiarka, drukarka, niszczarka do dokumentów, skaner).

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Praca z zastosowaniem komputera, budynek nie jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych – budynek pięciokondygnacyjny bez dostosowanej windy, brak przystosowanych pomieszczeń i przystosowanej toalety.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie o profilu ochrona środowiska
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość podstawowych przepisów z zakresu ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem: ustawy Prawo ochrony środowiska i ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska,
    • o znajomość obsługi: pełnego pakietu MS Office, Internetu, poczty elektronicznej oraz urządzeń biurowych,
    • znajomość zagadnień związanych z Systemami Informacji Przestrzennej, w szczególności obsługi oprogramowania ArcView (praca z mapami cyfrowymi),
    • umiejętność analizowania danych celem ich weryfikacji i interpretacji,
    • łatwość pisemnego i ustnego formułowania wniosków,
    • predyspozycje do wielogodzinnej pracy przy komputerze,
    • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole,
    • umiejętność współpracy z klientem zewnętrznym.

wymagania dodatkowe

  • • co najmniej 0,5 roku doświadczenia (np. staż absolwencki) w obszarze ochrona środowiska,
  • znajomość podstawowych przepisów z zakresu ustawy Prawo wodne,
  • znajomość języka angielskiego,
  • umiejętność działania w sytuacjach stresowych.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    21-11-2015

    Pl. Szczepański 5

    – W liście motywacyjnym należy podać stanowisko i numer ogłoszenia. Oferty, które nie spełnią wymogów formalnych oraz przesłane po terminie (decyduje data stempla pocztowego) nie będą rozpatrywane.
    – Weryfikacja spełnienia przez kandydatów wymagań formalnych dokonana zostanie na podstawie dokumentów wymienionych w części „wymagane dokumenty i oświadczenia”. Oświadczenia muszą być podpisane własnoręcznie i opatrzone datą.
    – Wyklucza się przyjmowanie dokumentów aplikacyjnych drogą elektroniczną.
    – Złożonych ofert nie odsyłamy, a nieodebrane po trzech miesiącach od zakończenia naboru podlegają komisyjnemu zniszczeniu.
    – Kandydatki/kandydaci zakwalifikowane(i) zostaną powiadomione(i) telefonicznie lub drogą elektroniczną o terminie postępowania rekrutacyjnego. W razie zastrzeżenia przez kandydatkę/kandydata jednej z możliwości kontaktu – kandydatka/kandydat musi załączyć do swojej aplikacji stosowne oświadczenie lub podać w swojej aplikacji tylko wybraną metodę kontaktu.
    – Do składania dokumentów zachęcamy także osoby niepełnosprawne.
    – Wynagrodzenie brutto 1750 PLN.
    – Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (12) 422 48 95.
    – Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.