Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

  • Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
  • starszy specjalista
  • w Wydziale Finansów

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

    ul. Mochnackiego 4; 35-016 Rzeszów

Miejsce wykonywania pracy:

  • Rzeszów

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • wykonywanie funkcji kasjera,
  • sporządzanie raportów kasowych,
  • prowadzenie ewidencji czeków, weksli,
  • sporządzanie przelewów,
  • dekretowanie i księgowanie dowodów księgowych dotyczących działalności socjalnej,
  • dekretowanie i księgowanie operacji finansowych Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej przy KW PSP w Rzeszowie.

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • -praca administracyjno-biurowa w systemie codziennym, 40-godzinny tydzień pracy w siedzibie urzędu, wyjazdy służbowe i szkolenia,
    -umiejętności współdziałania w grupie,
    -współpraca z instytucjami zewnętrznymi i komendami PSP.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • -praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,
    -narzędzia i materiały do pracy: komputer, kserokopiarka, niszczarka, fax,
    -praca na 3 piętrze,
    -praca w pomieszczeniach ogrzewanych z dostępem do światła dziennego,
    -brak wind i podjazdów oraz odpowiednio dostosowanych toalet dla osób niepełnosprawnych.

    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego conajmniej 1 rok pracy w komórkach księgowych
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • spełnianie wymagań zawartych w art. 4 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (t. j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1111 z późn. zm.),
    • znajomość przepisów z zakresu finansów publicznych i rachunkowości,

wymagania dodatkowe

  • znajomość klasyfikacji budżetowej dla operacji finansowych obowiązującej w jednostkach MSWiA,
  • znajomość przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • znajomość zasad funkcjonowania i organizacji administracji publicznej,
  • umiejętność technicznej obsługi komputera, w tym pakietu MS Office,
  • znajomość problematyki ochrony przeciwpożarowej,
  • dyspozycyjność, rzetelność, dokładność i odpowiedzialność,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność,
  • samodzielne decydowanie o organizacji swojej pracy nad konkretną sprawą,
  • samodzielność w realizacji zadań.

  • życiorys i list motywacyjny
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów potwierdzające wymagane doświadczenie zawodowe,
  • numer telefonu do kontaktu w sprawach postępowania kwalifikacyjnego,

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność – w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów

Termin składania dokumentów:

    13-05-2016

Miejsce składania dokumentów:

    Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej
    Mochnackiego 4
    35-016 Rzeszów

Inne informacje:

    Umowa o pracę na czas określony- zastępstwo.
    Wymagane dokumenty należy składać wyłącznie osobiście w sekretariacie Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie przy ul. Mochnackiego 4, z dopiskiem „Oferta pracy na stanowisko starszy specjalista w KW PSP w Rzeszowie”.
    Oferty kandydatek/kandydatów z niekompletną dokumentacją lub złożone po terminie wskazanym w ogłoszeniu nie będą rozpatrywane.
    Nadesłanych dokumentów nie odsyłamy.
    Oferty osób niezakwalifikowanych zostaną komisyjnie zniszczone po upływie dwóch tygodni od zakończenia rekrutacji.
    Kandydatki/kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie testu wiedzy, a pięć osób, które uzyskają najlepszy wynik z testu wiedzy zostanie poinformowanych o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.
    W przypadku zgłoszenia się mniej niż trzech kandydatek/kandydatów, którzy będą spełniali wymogi formalne, dopuszcza się odstąpienie od testu wiedzy i przeprowadzenie tylko rozmowy kwalifikacyjnej.
    Lista kandydatek/kandydatów spełniających wymagania formalne oraz informacje na temat terminu i miejsca kolejnego etapu naboru dostępne będą również na stronie www.podkarpacie.straz.pl oraz na tablicy ogłoszeń w budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.
    Dodatkowe informacje dotyczące naboru można uzyskać pod nr tel. 17 74 70 236 lub 17 74 70 221.