Opisywanie i wartościowanie stanowisk pracy – jak realnie i skutecznie wykorzystać ten system w urzędzie?

Zapraszamy na naszą stronę!

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego omówimy m.in. najważniejsze zasady budowania systemów opisywania i wartościowania stanowisk pracy w instytucji publicznej, a także najczęstsze błędy popełniane w zakresie organizowania procesu opisywania i wartościowania stanowisk pracy, oraz w samych opisach stanowisk pracy.

Szkolenie prowadzi:

Agnieszka Pilińska – Kępowicz

Z wykształcenia psycholog (Uniwersytet Warszawski), obecnie zatrudniona w Ministerstwie Spraw Zagranicznych (MSZ) gdzie wdraża narzędzia z zakresu polityki zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończyła wiele specjalistycznych szkoleń i studiów podyplomowych (m.in. studia menadżerskie oraz trenera umiejętności poznawczych). W 2003r. wyróżniona została tytułem najlepszego trenera w służbie cywilnej.

Informacje dodatkowe:

UWAGA!

Cena promocyjna 440 PLN / 1 osobę

dla zgłoszeń nadesłanych do 7 dni przed datą szkolenia

(do 25 listopada 2014 włącznie)

oraz

 – 50 PLN za zgłoszenie 2 osób

Korzyści dla uczestników:

Cele szkolenia:

  1. Omówienie najważniejszych zasad budowania systemów opisywania i wartościowania stanowisk pracy w instytucji publicznej.
  2. Omówienie najczęstszych błędów popełnianych w zakresie organizowania procesu opisywania i wartościowania stanowisk pracy, oraz w samych opisach stanowisk pracy.
  3. Omówienie związku oraz zasad wykorzystania opisów stanowisk pracy oraz wartościowania na poszczególnych płaszczyznach zarządzania zasobami ludzkimi.
  4. Przekazanie praktycznych wskazówek usprawniających opisywanie i wartościowanie stanowisk pracy.
  5. Omówienie narzędzi i zasad ewentualnego wykorzystania wyników wartościowania stanowisk pracy do racjonalizowania systemu wynagrodzeń w instytucji.

Metody pracy, które zastosujemy podczas szkolenia:

Zajęcia prowadzone są w formie aktywizującej uczestników. Miniwykłady są zazwyczaj wprowadzeniem do dyskusji z uczestnikami przeplatanych gdzieniegdzie ćwiczeniami warsztatowymi i wspólną pracą nad wnioskami czy wskazówkami do zastosowania przez uczestników w praktyce.

Program szkolenia:

  1. Rola opisu stanowiska pracy w zarządzaniu zasobami ludzkimi
    • czym jest opis stanowiska pracy
    • istota i cele sporządzania opisów
    • miejsce opisu stanowiska pracy w strukturze dokumentów wewnętrznych instytucji
    • opis stanowiska jako narzędzie, a nie jako dodatkowy obowiązek
    • ogólna struktura opisu
    • poszczególne części opisu stanowiska pracy – praktyczne wskazówki
    • najczęstsze błędy popełniane w opisach i sposoby ich unikania
    • jak uniknąć niespójności systemu opisów
    • jak sprawić by etap opisywania stanowisk był efektywny
    • opis a wartościowanie stanowisk pracy
    • opis a ocena pracownika
    • opis a sporządzanie ogłoszeń o pracę
    • opis a prowadzenie naboru
    • opis a indywidualny program rozwoju zawodowego
    • opis a tworzenie struktury instytucji i ścieżek awansu
    • czym jest wartościowanie stanowisk pracy
    • istota i cele wartościowania
    • zasady wartościowania stanowisk pracy
    • weryfikacja wyników wartościowania
    • jak zlokalizować ewentualne błędy w wartościowaniu
    • wykorzystanie opisów stanowisk pracy do wartościowania
    • określanie przedziałów punktowych
    • jak analizować wyniki
    • sposoby określania anomalii płacowych
    • budowa wewnętrznych taryfikatorów opartych o przedziały punktowe
    • sposoby usuwania anomalii płacowych wykrytych w wyniku procesu wartościowania
  2. Opis stanowiska pracy – zasad sporządzania
  3. Praktyczne aspekty organizowania procesu opisywania stanowisk pracy w urzędzie.
  4. Wykorzystanie opisów stanowisk pracy na poszczególnych płaszczyznach zarządzania zasobami ludzkimi
  5. Rola wartościowania stanowisk pracy w zarządzaniu zasobami ludzkimi
  6. Wartościowanie stanowisk pracy – teoria i praktyka:
  7. Organizacja procesu wartościowania stanowisk pracy – praktyczne aspekty tego procesu.
  8. Wykorzystanie wyników wartościowania stanowisk pracy do racjonalizowania systemu wynagrodzeń w urzędzie

Kontakt w sprawie szkolenia:

Anna Korchowiec
Manager ds. Sprzedaży Szkoleń dla Administracji Publicznej

Do każdego Klienta podchodzę indywidualnie i proponuję rozwiązania spełniające Jego oczekiwania.

Tel: +48 533 305 541

E-mail: Napisz do mnie

Cena szkolenia: 603 zł W cenie szkolenia:
  • Certyfikat udziału
  • Przerwa kawowa
  • Lunch
  • Materiały szkoleniowe
Data: 2014-12-02 Adres:

Mazowieckie
Warszawa
Towarowa 22

Wyślij zapytanie do organizatora
Tytuł
Treść
Twój e-mail
Zabezpieczenie antyspamowe