Poznań zgłosił na listę aż 18 projektów o łącznej wartości prawie 6 mld zł. Trafiły tam m.in. rozbudowa stadionu, budowa trasy tramwajowej z Osiedla Lecha na Franowo oraz modernizacja hali Arena. Wśród inwestycji na Euro 2012 jest też realizacja Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego – kolebki państwowości i chrześcijaństwa w Polsce.
Znalezienie się na liście nie oznacza automatycznie uzyskania dodatkowych środków z budżetu państwa. Trudno oczekiwać, by każde z tych przedsięwzięć otrzymało dofinansowanie. Mimo to zabiegaliśmy, aby na liście znalazło się jak najwięcej z nich – mówi wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz. Znalezienie się na liście pozwala skorzystać z ustawy o Euro 2012 i skrócić procedury administracyjne.
Gdańsk oprócz stadionu i dróg zgłosił również budowę Europejskiego Centrum Solidarności. W Warszawie najdroższy projekt to budowa odcinka drugiej linii metra (prawie 3 mld zł). Stolica chce też wyremontować Dworzec Centralny. We Wrocławiu i Krakowie dominują inwestycje drogowe. Łączna wartość projektów w sześciu miastach to prawie 19 mld zł. Na liście znalazła się też rozbudowa lotnisk w tych miastach oraz obiektów rezerwowych w Modlinie i Zielonej Górze.