Decyzją Komisji część projektów została przesunięta na następne obrady z uwagi na fakt, iż nie zostały do nich załączone wymagane oceny skutków regulacji finansowych.
Wśród uzgodnionych dokumentów znalazł się m.in. projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny, ustawy – Kodeks postępowania karnego, ustawy – Kodeks karny wykonawczy oraz ustawy o Policji.
Uczestnicy obrad zwrócili uwagę na znaczenie i złożoność projektu ustawy o ewidencji ludności. Przedstawiciel Zespołu ds. Informatyzacji odnosząc się do tego dokumentu zwrócił uwagę na szeroki zakres jego oddziaływania jak również konieczność nowelizacji około 200 aktów prawnych. Niebagatelne znaczenie ma również potrzeba zmiany mentalności społecznej, w odniesieniu do kwestii zameldowania.
Minister Witold Drożdż podziękował stronie samorządowej za uwagi wniesione do tego dokumentu. Jednocześnie podkreślił znaczenie, jakie przy tworzeniu projektu miało wskazanie, że tworzona ustawa nie może ingerować w prawa właścicieli lokali. Decyzją Komisji projekt został uzgodniony.
Z uwagi na fakt, iż do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego nie został jeszcze dostarczony ostateczny tekst projektu ustawy o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw Komisja podjęła decyzję, aby projekt wraz z aktami wykonawczymi został przekazany bezpośrednio do Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego. Opinia jaką na temat projektu wyda Zespół będzie wiążąca dla Komisji.
Projekt ustawy o ewidencji ludności jest w ocenie jego twórców przeciwstawieniem dotychczasowych rozwiązań prawnych w tym względzie, zakłada dwuetapowe, rozłożone na trzy lata działania i przewiduje w pierwszej kolejności: